Oświadczył się na paraolimpiadzie. Niezwykła historia dwójki sportowców

Oświadczył się na paraolimpiadzie. Niezwykła historia dwójki sportowców
Fot. Austris Augusts / unsplash.com
Twitter.com / Michał Pol / tk

Do wyjątkowego wydarzenia doszło podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Manuel Vaz da Veiga, przewodnik niewidomej zawodniczki Keuli Pereiry Semedo z Wysp Zielonego Przylądka, oświadczył się jej po eliminacjach w biegu na 200 m. Biegaczka powiedziała "tak".

Keula Pereira Semedo zawodniczka z Wysp Zielonego Przylądka startowała w eliminacyjnym biegu na 200 m kobiet w klasie T11 (osoby niewidome). Mimo że zajęła ostatnie miejsce i nie zakwalifikowała się do półfinału, po skończonym biegu płakała ze szczęścia. Wszystko za sprawą Manuela Vaz da Veigi, przewodnika biegaczki, który postanowił oświadczyć się zawodniczce tuż po ukończonym biegu.

DEON.PL POLECA
Mężczyzna poprosił o rękę zawodniczkę Wysp Zielonego Przylądka na bieżni przed kamerami. Parę otoczyły inne biegaczki z przewodnikami, którzy gratulowali zakochanym zaręczyn. Gratulowali im również kibice na trybunach.

Keula Pereira Semedo przyjęła oświadczyny i powiedziała "tak". Z Tokio nie wyjedzie z krążkiem na szyi, lecz z pierścionkiem na palcu i narzeczonym. Wieść o oświadczynach na paraolimpiadzie szybko obiegła media społecznościowe.

DEON.PL POLECA

Keula Pereira Semedo z pewnością zapamięta dzień zaręczyn na paraolimpiadzie, mimo że z Tokio wyjedzie bez medalu. "Niech biegną razem przez całe życie!", takie życzenia pojawiły się na oficjalnym profilu Igrzysk Paraolimpijskich.

Źródło: Twitter.com / Michał Pol / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Oświadczył się na paraolimpiadzie. Niezwykła historia dwójki sportowców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.