Lunatykując połamał kręgosłup. Na paraolimpiadzie zdobył złoty medal

Lunatykując połamał kręgosłup. Na paraolimpiadzie zdobył złoty medal
Fot. World Archery / Youtube
sport.tvp.pl / kb

Na trwających igrzyskach paraolimpijskich w Tokio David Drahoninsky zdobył złoty medal w łucznictwie. Droga Czecha do tego sukcesu jest jednak niezwykła. W wieku 17 lat wypadł, gdy spał, wypadł z okna trzeciego piętra.

Tragiczne lunatykowanie

"Myślałem, że wciąż śnię" – wspomina tragiczne wydarzenie Drahoninsky. Jako młody chłopak lunatykując, spadł z trzeciego piętra i połamał kręgosłup. W poniedziałek na paraolimpiadzie w Tokio zdobył drugie złoto w karierze. Pierwsze wywalczył w Pekinie.

Do rywalizacji w łucznictwie na paraolimpiadzie zaprowadził go los. Drahoninsky studiował w Austrii w szkole biznesowej. Pewnego razu położył się spać w swoim pokoju. Niestety o poranku nie obudził się w nim, tylko w szpitalu. We śnie spadł z trzeciego piętra prosto na bruk. 

Lekarze po zdarzeniu nie dawali optymistycznych rokowań. Nastawiali Czecha na najgorsze scenariusze. "Mówili mi, że nie będę w stanie nawet usiąść. Po prostu leżałem, a jedyne, czym ruszałem, to oczami – mówi Drahoninsky.

DEON.PL POLECA

Łucznictwo

Po wypadku wtedy jeszcze nastolatek, potrzebował bodźca, by poradzić sobie z nową, trudną sytuacją. Z Austrii przeniósł się w Karkonosze, gdzie trafił do szkoły z internatem, gdzie po raz pierwsze mógł bliżej poznać łucznictwo. "Ludzie mnie pytają, jak sobie radziłem, co dawało mi motywację. Właśnie to, ten sport" – mówi Drahoninsky.

Czech o medal rywalizował w wózku inwalidzkim. Nawet te okoliczności nie przeszkodziły mu w poniedziałek tańczyć, cieszyć się ze zwycięstwa na paraolimpiadzie. Ostatni strzał w zawodach był decydujący, bo David Drahoninsky musiał trafić strzałą w "10". Wytrzymał presję i zrobił to! 

Źródło: sport.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Skomentuj artykuł

Lunatykując połamał kręgosłup. Na paraolimpiadzie zdobył złoty medal
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.