Daga Gregorowicz: ta piosenka jest dla mnie lustrem, które Pan Bóg stawia przede mną każdego dnia

Daga Gregorowicz: ta piosenka jest dla mnie lustrem, które Pan Bóg stawia przede mną każdego dnia
fot. Archiwum Dagmary Gregorowicz
1 rok temu

"Cieszę się, że w moim zespole wszyscy jesteśmy wierzący, modlimy się przed koncertem. Jest to naturalne i chociaż nie jesteśmy w jakikolwiek sposób wiązani z muzyką chrześcijańską, to staramy się przemycać Pana Boga w codziennym życiu i w twórczości. Żeby ludzie po naszych koncertach wychodzili przepełnieni nadzieją" - mówi wokalistka DAGADANY.

"Ta piosenka to jest dla mnie czysta nadzieja" - wyjaśniła Daga przed wykonaniem coveru zespołu Raz Dwa Trzy.

"Raz Dwa Trzy to dla mnie zespół bardzo ważny, również w życiu całej DAGADANY. Graliśmy na ich dwudziestoleciu w Filharmonii Bałtyckiej. Adam Nowak był jednym z pierwszych popularnych muzyków, który powiedział, że fajne rzeczy robimy. Ja jestem takim typem, który często w siebie nie wierzy, potrzebuję wsparcia. Tak też powstał zespół DAGADANA. Dana podeszła do mnie na warsztatach w Krakowie i powiedziała: 'Słuchaj, Ty masz bardzo fajną ideę, tylko trochę musisz popracować, pójść do szkoły, nabrać techniki'. Z Raz Dwa Trzy było podobnie, był taki kop i przybicie piątki" - dodaje Daga Gregorowicz.

 

Jako drugi utwór podczas koncertu Daga Gregorowicz wykonała pewną ludową pieśń w zupełnie nowej aranżacji. "To bardzo ważny dla mnie tekst. Pochodzę z Poznania, a to tekst ludowy z Wielkopolski" - wyjaśniła. 

"Jeśli ktoś usłyszy go po raz pierwszy, pomyśli, że jest to piosenka o dziewczynie, która marzy o bardzo ładnym chłopaku. Nie zaprzeczam, jest to nadal aktualne, ale jaki ma być ten chłopak i jaka relacja z nim? Ja przyrównuję to do mojej relacji z Duchem Świętym, który pojawia się w tym tekście jako gołąbek. Ja przy nim nie będę się kłopotała, wysokiego będę miała, wysokiego jak sosna, będę przy nim rosła. Dla mnie to utwór, którym za każdym razem modlę się o tę drugą połowę, oraz o to, bym ja potrafiła przy ludziach być z nadzieją, jak ten gołąbek Duch Święty i w tej relacji wzrastała"

***

Jeśli chcecie usłyszeć więcej dobrej muzyki, zajrzyjcie na nasz kanał DEON Studio Sessions i subskrybujcie go:

***

Ślady Boga | DEON Studio Sessions

Miałeś kiedyś wrażenie, że poprzez jakąś piosenkę dotknął Cię Bóg? Przemówił do Ciebie, przytulił, pocieszył, rozwiał wątpliwości, uwolnił… Spotkałeś się z Nim w muzyce? Jeśli nie, to w ciągu najbliższych kilku tygodni będziesz mógł tego doświadczyć. Adwent to czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, ale czy to znaczy, że Bóg nas opuścił? Nic bardziej mylnego. Wypełnia Sobą wszystko i wszystkich, czyniąc nas piękniejszymi i prawdziwszymi. I właśnie tego piękna oraz prawdy poszukamy również w muzyce.

Zaprosiliśmy do współpracy niezwykle utalentowanych wokalistów oraz instrumentalistów - Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgosia Hutek, Przemek Kleczkowski, Hyper Son - dla których tworzenie muzyki to też sposób na modlitwę. Razem stworzyliśmy projekt, który Was pozytywnie zaskoczy. Usłyszcie covery piosenek, które dobrze znacie, ale czy wiecie, że mówią one o Bogu i jego wielkiej miłości do nas? Przekonajcie się sami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Daga Gregorowicz: ta piosenka jest dla mnie lustrem, które Pan Bóg stawia przede mną każdego dnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.