Gosia Hutek: napisałam tę piosenkę w jeden wieczór po powrocie z rekolekcji. To mój ulubiony utwór

Gosia Hutek: napisałam tę piosenkę w jeden wieczór po powrocie z rekolekcji. To mój ulubiony utwór
fot. Małgorzata Hutek, arch. prywatne
1 rok temu

"Dostałam propozycję, aby napisać piosenkę do filmu. Długo się borykałam z tym, o co dokładnie ma być w tym utworze. Wiedziałam tyko tyle, że tekst ma być o nadziei, którą jest Matka Boska. Pojechałam na rekolekcje ignacjańskie. Po nich usiadłam i napisałam ją w jeden wieczór" - mówi Małgorzata Hutek. Posłuchajcie jej wspaniałej modlitwy "Bądź dla mnie rosą".

"Maryja jest jak rosa ożywiająca, by pójść za Jezusem. I to jest też moje doświadczenie, że kiedy jestem zeschnięta, to Ona mnie ożywia" - podzieliła się podczas swoim świadectwem Gosia podczas koncertu "Pełni Nadziei".

"Nadzieja jest czymś, co towarzyszy mi ciągle. Ostatni czas jest dla mnie czasem trudnych doświadczeń i szczególnej nadziei. Mogę się jednak już tym z wami podzielić, że mimo pewnych wiadomości, które były dla mnie bardzo trudne, miałam w sobie duży pokój. Wiedziałam, że niezależnie od tego, co się stanie, to wszystko będzie dobrze. To moje oświadczenie codzienności. W muzyce natomiast, od pewnego czasu bardziej staram się, żeby utwory, które piszę i śpiewam, dawały nadzieję. To jest coś, co bardzo łatwo dajemy sobie zabrać. Zauważam to nawet w takich prozaicznych rozmowach. Ktoś kogoś zabił słowem, zabrał mu nadzieję. Chciałabym, żeby moje piosenki dawały ją ludziom, przynosiły im pokój" - dodała, opowiadając o doświadczeniu choroby, z którą wygrała kilka miesięcy temu.

Jako drugi utwór Małgosia zaśpiewała "Źródło, wzór i cel" Bogusława Meca. Piosenkę tę odkryła zupełnym przypadkiem, ale mocno zapadła jej w serce. "Graliśmy koncert pamięci Bogusława Meca. Dostałam listę piosenek i - powiedzmy sobie szczerze - wszystkie hity zostały już przebrane. Trafiłam na tę. Na początku w ogóle mi się nie spodobała, aranżacja nie była najbliższa mojemu sercu. Kiedy jednak przeczytałam jej tekst, uderzyła mnie głębia" - mówiła Gosia Hutek.

"Odbieram go jako opowieść o osobie bezdomnej, o człowieku wykluczonym ze społeczeństwa, który gra na gitarze i jest w jakimś amoku. I tu pojawia się to ważne hasło: nie daj, by ktoś Ci zmarnował twoje życie. To się mocno wiąże z nadzieją. Czasem jednym słowem można to życie przywrócić, jednym słowem je zabić. Każdy ma to głęboko w sobie wpisane: źródło, wzór i cel. Nie dajmy sobie tego odebrać" - podsumowała.

 

***

Jeśli chcecie usłyszeć więcej dobrej muzyki, zajrzyjcie na nasz kanał DEON Studio Sessions i subskrybujcie go:

 

***

Ślady Boga | DEON Studio Sessions

Miałeś kiedyś wrażenie, że poprzez jakąś piosenkę dotknął Cię Bóg? Przemówił do Ciebie, przytulił, pocieszył, rozwiał wątpliwości, uwolnił… Spotkałeś się z Nim w muzyce? Jeśli nie, to w ciągu najbliższych kilku tygodni będziesz mógł tego doświadczyć. Adwent to czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, ale czy to znaczy, że Bóg nas opuścił? Nic bardziej mylnego. Wypełnia Sobą wszystko i wszystkich, czyniąc nas piękniejszymi i prawdziwszymi. I właśnie tego piękna oraz prawdy poszukamy również w muzyce.

Zaprosiliśmy do współpracy niezwykle utalentowanych wokalistów oraz instrumentalistów - Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgosia Hutek, Przemek Kleczkowski, Hyper Son - dla których tworzenie muzyki to też sposób na modlitwę. Razem stworzyliśmy projekt, który Was pozytywnie zaskoczy. Usłyszcie covery piosenek, które dobrze znacie, ale czy wiecie, że mówią one o Bogu i jego wielkiej miłości do nas? Przekonajcie się sami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Gosia Hutek: napisałam tę piosenkę w jeden wieczór po powrocie z rekolekcji. To mój ulubiony utwór
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.