Dentysta z Brazylii podróżuje po świecie i przywraca uśmiechy

Dentysta z Brazylii podróżuje po świecie i przywraca uśmiechy
(Fot. pl.depositphotos.com/drfeliperossi)
DM/dm

Felipe Rossi podróżuje, oferując pomoc dentystyczną tym, których na nią nie stać. W tym celu 38-letni dentysta założył organizację pozarządową „Por1sorriso”. Pomaga mu 4 tys. wolontariuszy.

Początkowo Felipe Rossi podróżował po Brazylii i oferował tam pomoc dentystyczną najbiedniejszym. Krótko potem, założył organizację pozarządową „Por1sorriso”, która miała na celu sfinansować jego pracę. Felipe żartuje, że „Por1sorriso” jest czymś w rodzaju „fabryki uśmiechu”. Organizacja jest obecnie wspierana przez konkretne osoby, a także przez firmy.

Z czasem do mężczyzny dołączyło około 4 tys. wolontariuszy. Dzięki pomocy finansowej innych i pomocy wolontariuszy Felipe i jego zespół odwiedzili już również kraje Afryki, które takiej pomocy potrzebowały. Aż dziewięć razy. Jego zespół może wykonać do 1500 zabiegów dentystycznych podczas typowej „akcji” w wiosce lub mieście.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Por1sorriso (@por1sorriso)

Dzieląc się zdjęciami osób, którym pomógł Felipe Rossi podkreśla: „Pracuję jako dentysta, żeby dbać o ludzi, nie chodzi jedynie o pomoc dentystyczną”.

Każda pięciodniowa misja w Brazylii, która zazwyczaj odbywa się w ratuszach, szkołach czy teatrach kosztuje około 5 tys. dolarów. 
DM/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dentysta z Brazylii podróżuje po świecie i przywraca uśmiechy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.