Wzruszające spotkanie Jana Pawła II z rosyjską młodzieżą

Wzruszające spotkanie Jana Pawła II z rosyjską młodzieżą
(fot. episkopat.pl)
1 miesiąc temu
catholicnewsagency.com / tk

W roku 1992 ks. Eamon Kelly przybył z grupą ośmiu młodych Rosjan do Watykanu. Kiedy w trakcie audiencji ogólnej Jan Paweł II przechodził obok młodzieży zrobił coś, czego nikt z nich się nie spodziewał.

Ks. Kelly przybył do Watykanu z rosyjską młodzieżą w trakcie Wielkiego Tygodnia, aby uczestniczyć w audiencji ogólnej polskiego papieża.

- Mieliśmy bilety, weszliśmy na audiencję wcześniej i zajęliśmy pozycje obok barierek. Przyjechaliśmy po to, aby zobaczyć Jana Pawła II – stwierdził ks. Kelly.

Opiekun powiedział swojej grupie, że papież zna rosyjski i trzeba go uprzejmie pozdrowić, gdy będzie blisko nich. - Powiedzcie miłe powitanie po rosyjsku – powiedział do młodzieży ks. Kelly.

Kiedy młodzi pozdrowili Jana Pawła II po Rosyjsku ten niespodziewanie zatrzymał się obok nich. - Papież zaczął rozmawiać z młodymi po rosyjsku, wszyscy byli bardzo podekscytowani – zauważył ks. Kelly.

Kiedy papież zapytał młodych jak dotarli do Watykanu, wskazali oni na swojego opiekuna. Ks. Kelly wspomina, że w oczach Jana Pawła II była niezwykła radość, wdzięczność i uznanie. Po chwili jednak spojrzenie papieża zmieniło się. Z oburzeniem zapytał księdza: „Dlaczego nie powiedziałeś mi wcześniej, że przybędziesz z rosyjską młodzieżą?”

Ksiądz zdziwił się i powiedział, że nie miał możliwości zadzwonić do Jana Pawła II. Z perspektywy czasu zauważył, że być może mógł zadzwonić do biura w Watykanie, aby powiadomić ich o przybyciu rosyjskich studentów, ale nie zdawał sobie sprawy, że ta wizyta będzie tak ważna dla papieża.

- Jan Paweł II powiedział mi: „To pierwsza grupa Rosjan, jaką witałem w sali audiencyjnej” – wspomina ks. Kelly.

Papież był poruszony i szczęśliwy z powodu przybycia rosyjskiej młodzieży. Oni również byli zachwyceni, że mogli z bliska spotkać się z Janem Pawłem II.

Źródło: catholicnewsagency.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Wilkońska
8,80 zł
22,00 zł

Jan Paweł II- papież, mistyk, filozof, pisarz, poeta i dramaturg, a przy tym niestrudzony pielgrzym, orędownik pojednania, człowiek wrażliwy na ludzką biedę. Pokorną służbą i bezpośrednim stylem bycia zdobywał ludzkie serca. Przynaglany miłością do Chrystusa...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wzruszające spotkanie Jana Pawła II z rosyjską młodzieżą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.