Film na weekend: „Avatar”. O wyjątkowym świecie zaatakowanym przez ludzi

Film na weekend: „Avatar”. O wyjątkowym świecie zaatakowanym przez ludzi
Fot. 20th Century Studios Polska / YouTube.com

16 grudnia polską premierę kinową będzie miał film „Avatar: Istota wody”. Jest to druga część kultowego filmu „Avatar” z 2009 roku, który jest naszą propozycją Filmu na weekend. Efekty specjalne, jakich użyto do stworzenia tego filmu zapierają dech w piersiach.

Tytuł: "Avatar"
Reżyseria: James Cameron
Scenariusz: James Cameron
Muzyka: James Horner
Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2009
Główne role: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi
Ocena na Filmweb: 7,4

Opis dystrybutora: "Avatar" opowiada historię Jake'a Sully'ego - sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym... Jake trafia na Pandorę: planetę zamieszkiwaną przez Na'vi - człekopodobna rasę, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie, a w rzeczywistości jest dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, pokryte niebieską skórą Na'vi żyją w swoim świecie w zgodzie z naturą zachowaną w nienaruszonym stanie. Niestety ludzie poszukujący na terenie Pandory cennych minerałów zagrażają egzystencji Na'vi.

Ponieważ ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze, stworzyli hybrydy zwane Avatarami. Opracowali technologię łączącą umysł człowieka z ciałem Avatara, dzięki czemu przebywanie na obcej planecie staje się możliwe. Dzięki Avatarowi Jake znowu staje na nogach.

Jake poznaje Neytiri - piękną Na'vi, która ratuje mu życie i choć początkowo jest do Sully'ego negatywnie nastawiona, ich relacja ulega zmianie… Dzięki Neytiri Jake coraz lepiej poznaje rasę Na'vi. W końcu będzie musiał opowiedzieć się za jedną ze stron i wziąć udział w bitwie, która przesądzi o losach całego świata.

Obejrzyj zwiastun filmu "Avatar"

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Plakat filmu Plakat filmu "Avatar" (fot. filmweb.pl)

Wkrótce polską premierę kinową będzie miał "Avatar: Istota wody", który jest drugą częścią produkcji z 2009 roku. "Pandorę znów napada wroga korporacja w poszukiwaniu cennych minerałów. Jack i Neytiri wraz z rodziną zmuszeni są opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę" - czytamy na filmweb.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Wolny

Zbliża się awaria świata. A z nią samozagłada 

W brytyjskim miasteczku Bethlem dochodzi do wybuchu elektrowni atomowej. Wprowadzony zostaje nowy reżim, a świat znany do tej pory przestaje istnieć. Roma Wilk, jak większość kobiet...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Film na weekend: „Avatar”. O wyjątkowym świecie zaatakowanym przez ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.