Film na weekend: "Whiplash". Czyli przez ból do sukcesu

Film na weekend: "Whiplash". Czyli przez ból do sukcesu
Kard ze zwiastuna filmu "Whiplash" (fot. Rotten Tomatoes Trailers / YouTube.com)
Materiały dystrybutora

Film "Whiplash" opowiada historię młodego perkusisty, który jest uczniem jednego z najwybitniejszych nauczycieli muzyki w kraju. Chłopak pod czujnym okiem swego mentora zamierza zostać światowej sławy perkusistą. Szybko okazuje się jednak, że relacja ucznia z nauczycielem nie układa się pomyślnie. Mimo to chłopak zrobi wszystko, aby zostać najlepszy.

Tytuł: "Whiplash"
Reżyseria: Damien Chazelle
Scenariusz: Damien Chazelle
Muzyka: Justin Hurwitz
Gatunek: Dramat, Muzyczny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2014
Główne role: Miles Teller, J. K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist, Auston Stowell
Gwiazdki na Filmweb: 8,1

DEON.PL POLECA
Opis dystrybutora: Trzymający w napięciu, wstrząsający dramat (choć ogląda się go jak thriller) psychologiczny. Młody perkusista Andrew Neyman (Miles Teller), uczeń jednej z najlepszych szkół muzycznych w kraju, trafia do klasy wybitnego nauczyciela Terence'a Fletchera (J.K. Simmons). Prowadzony przez niego zespół składa się z wybitnych młodych muzyków. Uczniowie Fletchera uchodzą za najlepszych absolwentów i właściwie od razu znajdują pracę w prestiżowych orkiestrach. Ale cena, jaką płacą za udział w zajęciach, często przewyższa ich psychiczne możliwości. Metoda Fletchera polega bowiem na psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad nimi - wszystko w imię perfekcji, sztuki, doskonałości dźwięku. Fletcher i Neyman są do pewnego stopnia tacy sami - osiągają cel za wszelką cenę. Na ekranie oglądamy zderzenie dwóch psychopatycznych osobowości, ich walkę o dominację, krew, pot, łzy, klęski i sukcesy.

Obejrzyj zwiastun filmu "Whiplash"

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Plakat filmu Plakat filmu "Whiplash" (filmweb.pl)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Whiplash". Czyli przez ból do sukcesu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.