Film na weekend: "Światło między oceanami"

Film na weekend: "Światło między oceanami"
fot. Materiały prasowe / fragment plakatu
Mat. dystrybutora

Żyjący na samotnej wyspie latarnik i jego żona nie mogą mieć dzieci. Gdy znajdują w dryfującej łodzi noworodka, muszą dokonać trudnego wyboru.

Tytuł: Światło między oceanami / The Light Between Oceans
Reżyseria: Derek Cianfrance
Scenariusz: Derek Cianfrance
Muzyka: Alexandre Desplat
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2016
Główne role: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

DEON.PL POLECA
Dla młodego małżeństwa przeprowadzka na samotną wyspę to zapowiedź wspaniałej przygody. Niestety, wkrótce okazuje się, że życie w odosobnieniu ma swoją cenę. Poczucie samotności i izolacji zostaje spotęgowane niespełnionym pragnieniem założenia rodziny.

"Światło między oceanami" to ciężki film o niezrealizowanym pragnieniu posiadania dziecka. Kiedy na horyzoncie pojawia się nadzieja, bohaterowie muszą podjąć trudną decyzję - żyć w zgodzie z prawem i prawdą czy w kłamstwie. Pojawiająca się w filmie nadzieja jest ulotna jak światło latarni morskiej.

Opis dystrybutora: Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel i wiedziony odruchem serca Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Światło między oceanami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.