"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA

"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" cieszy się olbrzymią popularnością w Bielsku-Białej. W ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia zobaczyło ją ponad 2 tys. osób - poinformowała w środę Beata Zamlewska-Pałyga z Galerii Bielskiej BWA.

"Aby sprostać zainteresowaniu wydłużyliśmy godziny otwarcia Galerii" - powiedziała Zamlewska-Pałyga.

Ekspozycja, która trafiła do Bielska-Białej po raz 14., w poprzednich latach również biła frekwencyjne rekordy. Zwiedzało ją każdorazowo po kilka tysięcy osób.

Wystawa, otwarta w Galerii Bielskiej BWA 3 stycznia, jest polską premierą londyńskiej ekspozycji. Prezentowanych na niej jest sto najciekawszych zdjęć nagrodzonych w konkursie "Wildlife Photographer of the Year 2016". Od ponad 50 lat organizuje go magazyn BBC Wildlife oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

DEON.PL POLECA

W ub.r. 4 tys. fotografów z 95 krajów nadesłało na konkurs rekordową liczbę ponad 50 tys. zdjęć. Spośród nich jurorzy wybrali te najlepsze, które można zobaczyć na wystawie. Ich autorami jest 79 fotografów z 22 krajów.

Wśród prezentowanych zdjęć jest zwycięska fotografia wykonana przez Amerykanina Tima Lamana. Przedstawia orangutana, który wspina się na drzewo w lesie deszczowym na indonezyjskiej wyspie Borneo. Populacja tych zwierząt drastycznie maleje ze względu na wycinkę lasów. Stąd tytuł pracy "Splecione życia".

Wystawę w Bielsku-Białej zobaczyć można do 30 stycznia. Później będzie prezentowana m.in. w Bytomiu, Sopocie, Toruniu i Sandomierzu. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.