7 powodów, dla których warto chodzić po górach

7 powodów, dla których warto chodzić po górach
Przyroda, zwłaszcza w górach, rodzi zachwyt pięknem stworzenia. Uwielbienie Pana w Jego działach to jedna z najpiękniejszych modlitw. (fot. shutterstock.com)
Piotr Kosiarski / DEON.pl

"W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć, nie dotykając" - powiedział o górach ks. Józef Tichner. My dodamy coś jeszcze.

Poznaj 7 powodów, dla których warto chodzić po górach - niskich, wysokich, każdych.

1. W górach będziesz "bliżej Boga"

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu

DEON.PL POLECA

(fot. shutterstock.com)

Góry to idealna przestrzeń do spotkania z Bogiem; w pięknie przyrody, drugim człowieku, ale także w samotności i wewnętrznym spokoju. Bóg, gdy chciał przekazać coś ważnego ludziom, również wybierał góry - choćby Synaj, Tabor czy Kalwarię.

2. Przeżyjesz wspaniałą przygodę

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. shutterstock.com)

Jeśli pozwolisz się prowadzić Panu Bogu i dasz Mu wolną rękę w każdym aspekcie twojej wędrówki, zaczną się dziać prawdziwe cuda. Czasem to, co z naszego punktu widzenia jest trudne, Bóg może zamienić w coś, co będziesz wspominać przez lata, nawet jeśli na początku było to nie do przyjęcia.

3. Spotkasz inspirujących ludzi

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. shutterstock.com)

Góry są magnesem przyciągającym wyjątkowe osoby. Nie ma znaczenia, czy będą to nasi towarzysze, czy osoby spotkane podczas wędrówki. Warto otworzyć się na każdą relację, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie rozmowa z drugim człowiekiem.

4. Pokonasz swoje słabości

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. shutterstock.com)

Chodzenie po górach to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a także przekraczania barier. W górach łatwo można się przekonać, że nasze ograniczenia to często tylko kwestia psychiki, a fizyczny zapas siły jest znacznie większy, niż może się wydawać. Pokonanie wewnętrznych ograniczeń, związanych z niewygodą i zmęczeniem, daje dużo frajdy i pomaga uwierzyć we własne siły.

5. Zachwycisz się dziełami Boga

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 4

(fot. shutterstock.com)

Przyroda, zwłaszcza w górach, rodzi zachwyt pięknem stworzenia. Uwielbienie Pana w Jego działach to jedna z najpiękniejszych modlitw. Góry, podobnie jak cały świat, są darem Stwórcy dla nas. Zostały nam powierzone, abyśmy mogli zobaczyć w nich miłość i hojność Boga.

6. Przeżyjesz wewnętrzne rekolekcje

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 5

(fot. shutterstock.com)

Wyjście w góry, w połączeniu z odpowiednim nastawieniem, może się okazać świetnymi rekolekcjami. Pismo Święte mieści się dzisiaj w smartfonie i zabranie go w góry nie powinno być dla nikogo żadnym problemem. Górska przyroda, wyciszenie oraz kontakt z Bogiem i z samym sobą stwarzają idealne warunki do przeżycia osobistych rekolekcji.

7. Zregenerujesz siły

7 powodów, dla których warto chodzić po górach - zdjęcie w treści artykułu nr 6

(fot. shutterstock.com)

Weekend spędzony na górskim szlaku to świetna okazja do odpoczynku. Zmęczenie fizyczne, choć czasem może dać się we znaki, jest niczym w porównaniu z komfortem psychicznym, jaki daje jedno- lub dwudniowy wypad w góry. Doceni to każdy, bez względu na wiek i wykonywany zawód.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 powodów, dla których warto chodzić po górach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.