Gaudí. Architektura przyszłości

Zobacz galerię
Gaudí. Architektura przyszłości
Ausstellung „Gaudí. Eine zukunftsweisende Architektur" © Pez Hejduk
6 lat temu
Biuro Miasta Wiednia / COMPRESS / pk

Aby zobaczyć i zrozumieć fenomen architektonicznej twórczości Antoniego Gaudíego warto wybrać się do wiedeńskiego Centrum Architektury. Mimo, że daleko stąd do Barcelony, twórczość tego katalońskiego architekta z pewnością będzie nam bliższa po oglądnięciu wystawy "Gaudí. Architektura przyszłości“.

Nowa wystawa w wiedeńskim Centrum Architektury prezentuje ogromny zasób dzieł Gaudíego i w zrozumiały sposób przedstawia jakie niezwykłe i przyszłościowe metody stosował ten wybitny architekt-artysta. Projekcje video, plany budowlane, makiety i modele przedstawiają znakomite projekty i pomysły Gaudíego. Wystawa podzielona jest na kilka sekcji tematycznych, wśród nich ukazujące biografię, wczesną twórczość, oraz dzieła najbardziej znane i rozpoznawalne jak Sagrada Família, Park Güell, Casa Milà.

Spuścizna artystyczna Antoniego Gaudíego znana jest szerokiej publiczności, przez świat fachowców została wysoko oceniona - a UNESCO wiele z jego projektów wpisał na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Nietuzinkowy wygląd budowli często pozwala zapomnieć, że za architekturą Gaudíego kryje się wyraźne dążenie do funkcjonalności. Architekt posługiwał się empiryczną metodą przy pomocy której wielokrotnie dopracowywał swoje własne projekty szukając nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Wystawę "Gaudí. Architektura przyszłości" można zwiedzać w Wiedniu do 02. listopada 2014 r.

"Gaudí. Architektura przyszłości“
02. października - 02. listopada 2014
Museumsplatz 1
1070 Wiedeń

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gaudí. Architektura przyszłości
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Gaudí. Architektura przyszłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.