Gdynia: rozpoczęto realizację musicalu "Wiedźmin"

Gdynia: rozpoczęto realizację musicalu "Wiedźmin"
(fot. BANDAI NAMCO Entertainment Europe [CC BY 3.0] via Wikimedia Commons)
PAP / kw

Na 15 września 2017 r. Teatr Muzyczny w Gdyni (Pomorskie) zaplanował premierę musicalu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Kościelniak. Do dwóch ról - w tym tytułowej - ogłoszono casting.

"Będzie to nie tylko pierwszy musical na podstawie bestsellerowej powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne wykorzystujące tę kultową postać fantasy" - poinformowała rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego w Gdyni Aleksandra Borowiak.

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie pięciu opowiadań pisarza: "Miecz przeznaczenia", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Coś więcej" i "Okruch lodu".

"Głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Rivii, wiedźmin o wielkiej mocy, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami, nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach" - wyjaśniła Borowiak.

Reżyserem "Wiedźmina" jest Wojciech Kościelniak, muzykę do musicalu skomponuje Piotr Dziubek, scenografią zajmie się Damian Styrna, a teksty piosenek przygotuje Rafał Dziwisz.

To już kolejna spektakl Kościelniaka w Teatrze Muzycznym w Gdyni. We wrześniu 2015 r. wystawił musical "Zły" na podstawie powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda, a wcześniej m.in. "Francesco", "Lalkę", "Bal w operze" i "Chłopów".

"Wiedźmin" ma być efektownym widowiskiem teatralnym, opartym w dużym stopniu na nowoczesnej technice.

"Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat - inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie" - powiedział Kościelniak.

W związku z rozpoczęciem przygotowań do realizacji musicalu teatr ogłosił casting do ról Wiedźmina oraz Ciri.

Musical "Wiedźmin" otworzy sezon artystyczny 2017/18 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gdynia: rozpoczęto realizację musicalu "Wiedźmin"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.