Golił głowę swojej siostrze chorej na raka. Chwilę później zrobił coś poruszającego

Golił głowę swojej siostrze chorej na raka. Chwilę później zrobił coś poruszającego
Fot. GoodNewsCorrespondent / Twitter.com
Deon.pl / tk

Jak okazać gest solidarności z osobą chorą na raka? Można zgolić sobie głowę. Właśnie tak postąpił brat swojej siostry, która walczy z nowotworem. Nagranie z tego wzruszającego gestu podpija internet.

Kiedy widzimy osobę chorującą na raka, często możemy zaobserwować, że nie ma ona włosów na głowie. Utrata owłosienia to skutek chemioterapii systemowej i dotyczy nawet 65 proc. pacjentów. Na szczęście kilka miesięcy po zakończeniu terapii włosy zaczynają odrastać.

DEON.PL POLECA

Po rozpoczęciu chemioterapii włosy z czasem zaczynają wypadać. W końcu nadchodzi moment, że trzeba sięgnąć po maszynkę i pozbyć się wszystkich włosów z głowy.

Właśnie tak postąpić musiała młoda dziewczyna, której głowę golił brat. Ten etap musiał być dla nastolatki niezwykle ciężki i smutny. Kiedy chłopak obciął swojej siostrze włosy, chwilę później sam, w geście solidarności, zaczął się golić.

Gdy nastolatka zobaczyła poruszający gest swojego brata, w jej oczach natychmiast pojawiły się łzy. Chwilę później role się odwróciły. Dziewczyna wzięła maszynkę i zaczęła golić chłopaka.

W sieci pojawił się niezwykle wzruszający film z tego zdarzenia. Z nagrania nie dowiadujemy się jak ma na imię rodzeństwo, ani skąd pochodzi. To nie jest jednak najważniejsze. Liczy się więź i głęboka miłość, jaka łączy brata i siostrę oraz wsparcie niesione przez drugą osobę.

Z zachowania młodego chłopaka z pewnością możemy brać przykład. Nie tylko w sytuacji, gdy bliska nam osoba choruje na raka. Okazywać solidarność i wsparcie możemy w wielu innych sytuacjach.

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Golił głowę swojej siostrze chorej na raka. Chwilę później zrobił coś poruszającego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.