Hania przyjęła pierwszą Komunię. To co zrobiła później, poruszyło serca tysięcy ludzi

Hania przyjęła pierwszą Komunię. To co zrobiła później, poruszyło serca tysięcy ludzi
fot. Piotr Żyłka / Zupa na Plantach
Redakcja DEON.pl

Ta historia wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. - Mam 42 lata. Siedzę i płaczę. Wspaniała dziewczynka, wspaniali rodzice. Dziś mój świat jest o niebo lepszy - napisał jeden z czytelników.

Historię opisał Piotr Żyłka na swoim profilu na Instagramie:

Niedziela

Upalne popołudnie. Stoimy przed kościołem św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Hania chwilę wcześniej przyjęła swoją pierwszą Komunię. Po mszy podbiega do mnie i mówi:

DEON.PL POLECA

Wujek, we wtorek przyjdę na Zupę. Do zobaczenia!

Wtorek

Kończymy przygotowywać paczki. Do naszej siedziby na Celną 5 wchodzi Hania z rodzicami i braciszkiem. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo oni już od dawna są częścią naszej Zupowej rodziny. Dziś jednak Hania wygląda wyjątkowo. Trwa jej "biały tydzień". Za chwilę pojedzie z mamą do kościoła na mszę. Ale obiecała, że we wtorek przyjdzie, więc przyszła.

- Cześć, chciałam wam coś dać - mówi i wyciąga nieśmiało rękę, w której ma różową kopertę z wyklejonym napisem Zupa na Plantach.

Otwieram. W środku znajduję kartkę i plik banknotów. Wszystko wyjaśnia się po przeczytaniu słów zapisanych na kartce.

 

Wierzyć, że człowiek naprawdę jest dobry

W listopadzie Zupa na Plantach skończyła 3 lata. Z tej okazji artyści związani z Zupą nagrali utwór "Cichy Szept". Autorem słów jest Agnieszka (mama Hani). Za aranżację odpowiada Przemek Kleczkowski (tata Hani). Śpiewają Przemek i Kasia Bogusz. Wszyscy na co dzień są zaangażowani w działania Zupy na Plantach. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Hania przyjęła pierwszą Komunię. To co zrobiła później, poruszyło serca tysięcy ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.