Ibrahim Hamadtou gra w tenisa stołowego bez rąk. "Bóg pomaga mi sławić mój kraj"

Ibrahim Hamadtou gra w tenisa stołowego bez rąk. "Bóg pomaga mi sławić mój kraj"
Fot. World Table Tennis / Youtube
sport.tvp.pl / kb

Na trwających Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio rywalizuje Ibrahim Hamadtou. Egipcjanin gra w tenisa stołowego bez rąk. Rakietkę trzyma w ustach, natomiast piłeczkę wyrzuca sobie palcami u stóp.

- Stojąc przy stole, zapominam o wszystkim. Rozmawiam z piłeczką. Czuję się wtedy jak król – przyznaje Hamadtou, który na paraolimpiadzie rywalizuje po raz drugi z rzędu.

To, że Egipcjanin jest na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, to po części zasługa nagrania z Youtube. Na filmie Hamadtou gra w tenisa stołowego w budynku w Damiettcie, 330-tysięcznym mieście w Egipcie.

DEON.PL POLECA

Początki tenisa stołowego

Ibrahim Hamadto miał 10 lat, gry stracił obie ręce w wypadku kolejowym. Sport od zawsze był dla niego ważny, więc pierwotnie swoich sił próbował w piłce nożnej. 

 – Biegałem za nią ze znajomymi, ale odnosiłem kontuzje, bo brakowało mi balansu ciała – powiedział dla kanału igrzysk olimpijskich na Youtube.

Ostatecznie życie zaprowadziło go do tenisa stołowego. To właśnie w tej dyscyplinie walczy o medale na paraolimpiadzie.

– W końcu poszedłem do młodzieżowego centrum w moim mieście. Tenis stołowy przyciągnął mój wzrok. Na początek musiałem utrzymać rakietkę. Brałem ją pod pachę, ale mi wypadała. W końcu wziąłem ją w usta i byłem w stanie utrzymać dłużej niż moment. Następnego dnia wróciłem do centrum o 7 rano i tak to się zaczęło – zdradza w dokumencie "Body +".

"Bóg pomaga mi sławić mój kraj"

Hamatdou na igrzyskach paraolimpijskich występuje po raz drugi. Najpierw rywalizował w Rio de Janeiro w 2016 roku.

– To dla mnie cud, że zagrałem na dwóch paraigrzyskach z rzędu. Bóg pomaga mi sławić mój kraj – mówi Ibrahim Hamadtou.

Egipcjanin jest jedynym zawodnikiem na paraolimpiadzie, który rakietkę do tenisa stołowego trzyma w ustach, a piłeczkę podrzuca sobie palcami u stóp.

Źródło: sport.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gisbert Greshake

Zbawienie zaczyna się dzisiaj

Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”? 

Gisbert...

Skomentuj artykuł

Ibrahim Hamadtou gra w tenisa stołowego bez rąk. "Bóg pomaga mi sławić mój kraj"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.