"Jeśli mam 13 lat i wypiję piwo bezalkoholowe, to grzech?" Odpowiedź "księdza z TikToka" zaskakuje

"Jeśli mam 13 lat i wypiję piwo bezalkoholowe, to grzech?" Odpowiedź "księdza z TikToka" zaskakuje
Ks. Sebastian Picur (fot. tiktok.com)
Dom Wydawniczy RAFAEL / tk

Ks. Sebastian Picur, znany jako "Ksiądz z TikToka" w swojej najnowszej książce "Tiktokowe Q&A" odpowiedział na liczne pytania, które nurtowały internautów. "Jeśli mam 13 lat i wypiję piwo bezalkoholowe, to grzech?" – brzmi jedno z pytań.

Jeśli mam 13 lat i wypiję piwo bezalkoholowe, to grzech?

Jeżeli to nie jest alkohol, to nie – odpowiada "Ksiądz z TikToka". Czy jednak dla trzynastolatka jest to zdrowy napój? I czy korzystnie wpływa na kształtowanie mentalności? – zastanawia się kapłan.

Najpierw trzeba dokładnie sprawdzić, czy w takim napoju serio nie ma alkoholu. Czasami napój niby bezalkoholowy zawiera w sobie jednak pewną ilość alkoholu. Są też piwa bezalkoholowe, w których faktycznie nie ma alkoholu. Spożycie takiego napoju nie jest grzechem.

Pojawia się tu jednak pytanie, w jakim celu dziecko czy nastolatek pije piwo bezalkoholowe? Jest przecież wiele innych, lepszych i zdrowszych napojów. Czy przypadkiem nie tworzą w sobie mentalności alkoholowej i czy to nie spowoduje, że szybciej sięgną po alkohol? Dalej warto zapytać, jaki skład ma taki napój i jak wpływa na zdrowie nastolatka, szczególnie jeśli jest często spożywany?

DEON.PL POLECA

Obawiam się, że wpływ jest bardzo negatywny. Jeżeli picie piwa bezalkoholowego źle wpływa na młodą osobę, to wtedy może stawać się to grzechem. Osobiście odradzam sięganie po takie napoje - odpowiada ks. Picur.

Fragment pochodzi z książki "Tiktokowe Q&A" (Dom Wydawniczy RAFAEL)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Sebastian Picur

Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce, fenomen, który na swym kanale TikToku codziennie notuje tysiące odwiedzin, tym razem w wersji książkowej szczerze i otwarcie odpowiada na wszelkie pytania dotyczące Kościoła, wiary, moralności czy teologii.

Jeśli...

Skomentuj artykuł

"Jeśli mam 13 lat i wypiję piwo bezalkoholowe, to grzech?" Odpowiedź "księdza z TikToka" zaskakuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.