Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Ich występ obejrzano 5 milionów razy

Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Ich występ obejrzano 5 milionów razy
Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Fot. pov.Jesus / TikTok
KAI / pk

Życie w zakonie jest nudne? Niekoniecznie! Trzy tańczące siostry nagrały film, który stał się w sieci prawdziwym hitem. Nie wierzycie? Zobaczcie sami.

Projekt mediów społecznościowych POV:JESUS Kościoła Katolickiego w Styrii staje się coraz bardziej udanym projektem z tysiącami obserwujących na TikToku i Instagramie. Filmy z wesołymi zakonnicami są szczególnie popularne wśród widzów - na niedawny film udostępniony i.in. przez Heidi Klum, z trzema tańczącymi siostrami z zakonu urszulanek w Grazu i zakonu Sióstr Miłosierdzia Krzyża Świętego, kliknięto ponad 5 milionów razy - poinformował katolicki portal internetowy "Denk Dich Neu". POV:JESUS jest częścią "portfolio projektów" inicjatywy dialogu kościelnego dla młodych ludzi.

Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama

"Sukces POV:JESUS pokazuje, że Kościół może być interesujący dla wielu ludzi. Składnikami są: czujne spojrzenie na społeczeństwo, odwaga do zrobienia (tanecznego) kroku w kierunku rozwoju i powiew szczęścia", cytuje Helmut Schmidt, szef biura ds. komunikacji diecezji Graz-Seckau. Kanał TikTok i Instagram Kościoła Katolickiego Styrii jest dostępny online od marca tego roku i przekazuje treści związane z wiarą za pomocą filmów wyjaśniających, ankiet ulicznych i filmów. Szczególnie te ostatnie są już znane daleko poza granicami Austrii. Około 75 proc. użytkowników to kobiety.

Schmidt przedstawił najnowszą analizę liczby użytkowników. Około 60 proc. użytkowników jest w wieku od 18 do 34 lat. Na samym Instagramie zasięg postów wzrósł ostatnio do ponad 3,5 miliona. Liczba obserwujących na Instagramie wynosi nieco poniżej 10 000 - kanał TikTok ma ponad 5 500 obserwujących - a trend wciąż rośnie.

Projekt został również pozytywnie przyjęty przez szefową Austriackiego Instytutu Duszpasterskiego (ÖPI), Gabriele Eder-Cakl: "Ludzie żyją w przestrzeni cyfrowej, a tam, gdzie żyją ludzie, żyje się również jako chrześcijanin i działa duszpasterstwo. Co więcej, świat cyfrowy i analogowy nie mogą być już oddzielone, ale są naturalnie połączone".

Kanał "POV:JESUS" jest zatem również dobrym polem do nauki dla przyszłości duszpasterstwa w przestrzeni cyfrowej, powiedziała Eder-Cakl. W końcu ta przestrzeń nie może być już ograniczona do jednego kraju związkowego lub jednej diecezji. - Wysiłki na rzecz cyfrowego duszpasterstwa i cyfrowego Kościoła będą zatem miały miejsce w całej Austrii, nawet w połączeniu z całym obszarem niemieckojęzycznym. Z tego powodu inicjatywy takie jak POV.JESUS są również powiązane z  portalem "Denk Dich Neu", a koncepcja jest rozwijana w całej Austrii ze wszystkimi ważnymi podmiotami w austriackim Kościele" - zaznaczyła Eder-Cakl.

@pov.jesus

Sister Mary & Sister Mary & Sister Mary Antonia dancing! #povjesus #sisters #dancing #tiktokdancing #tiktokviralvideos #tiktoktrend #dancing #tiktokdancing #tiktokviralvideos #tiktoktrend #SisterMaryDance #NunDance #HolyMoves #DivineDance #TikTokSisters #ReligiousTikTok #DanceWithSisters #BlessedDance #TikTokBlessings #FaithfulMoves #SisterhoodDance #DanceForJesus #HolyTrend #SistersInFaith

Originalton - POV:JESUS

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Ich występ obejrzano 5 milionów razy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.