Kto powiedział, że życie zakonnic jest nudne? Zobacz, jak siostry grają w piłkarzyki i baseball

Kto powiedział, że życie zakonnic jest nudne? Zobacz, jak siostry grają w piłkarzyki i baseball
Fot. Marian Catholic High School / YouTube.com / Twitter.com
Twitter.com / chicagocatholic.com / tk

Bycie siostrą zakonną wielu ludziom może kojarzyć się z prowadzeniem nudnego życia. Ciągłe modlitwy, praca, rutyna. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak musi być, a siostry, które za chwilę zobaczycie z pewnością łamią to stereotypowe myślenie.

Piłkarzyki w Rzymie

W mediach społecznościowych pojawiły się niedawno filmy, które natychmiast zrobiły w sieci furorę. Na jednym z nich widzimy siostry zakonne, które świetnie bawią się… grając w piłkarzyki.

DEON.PL POLECA
Na nagraniu opublikowanym przez Colma Flynna, korespondenta telewizji EWTNews, widzimy trzy zakonnice grające w popularne piłkarzyki. Ten niesamowity i niecodzienny mecz rozgrywały w Rzymie, mieście mającym długą i bogatą historię sportową.

Wysportowana zakonnica

Kolejne nagranie, które do sieci wrzucił Sachin Jose przedstawia siostrę Mary Jo Sobieck, której życie nieodłącznie związane jest ze sportem. Widzimy, jak s. Mary przy gromkich oklaskach w tle wbiega na boisko do baseballa po czym rzuca piłkę do łapacza. W ten sposób wykonała uroczysty pierwszy rzut rozpoczynający mecz drużyny Chicago White Sox podczas wydarzenia Marian Catholic Night w 2018 roku.

Życie dominikanki Mary Jo Sobieck jest niezwykle interesujące, ponieważ zanim wstąpiła do zakonu, była sportowcem. Już od najmłodszych lat trenowała softball (grę podobną do baseballu – przyp. red.), koszykówkę i siatkówkę.

Obecnie siostra Mary uczy w Marian Catholic High School w Chicago Heights (stan Illinois, USA), a także prowadzi akcję Extreme for Jesus Mission Club, w ramach której pomaga ludziom bezdomnym oraz angażuje się w Marsze dla Życia.

Ponadto s. Sobieck wiele czasu poświęca swoim uczniom. Zabierała ich na wyjazdy misyjne do Meksyku czy na Haiti, a nawet udała się z nimi w 2011 roku do Hiszpanii na Światowe Dni Młodzieży.

Źródło: Twitter.com / chicagocatholic.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kto powiedział, że życie zakonnic jest nudne? Zobacz, jak siostry grają w piłkarzyki i baseball
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.