Kiedy nastąpi koniec świata? Watykańska naukowiec miała odkryć datę w obrazie Leonarda Da Vinci

Kiedy nastąpi koniec świata? Watykańska naukowiec miała odkryć datę w obrazie Leonarda Da Vinci
Watykańska naukowiec twierdzi, że obraz "Ostatnia Wieczerza" skrywa datę końca świata (fot. domena publiczna / commons.wikimedia.org)
kobieta.onet.pl / tk

Watykańska naukowiec Sabrina Sforza Galitzia twierdzi, że odkryła datę końca świata. Według niej klucz do tej tajemnicy znajduje się w jednym z obrazów Leonarda Da Vinci. Możliwe, że słynny kod Da Vinci kryje w sobie informacje o apokalipsie.

Galitzia odkryła ciąg znaków tworzących kod badając dzieło "Ostatnia Wieczerza" Leonarda Da Vinci w 2010 r. Naukowiec wyjaśniła, że rozwiązała matematyczno-astrologiczną zagadkę, która była ukryta w tzw. przestrzeni lunety na obrazie. "Jest to fragment w centralnej części obrazu, ukazujący półokrągłe zwieńczenie okna na drugim planie" - czytamy na stronie onet.pl.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Zgodnie z obliczeniami koniec świata ma się zacząć w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca roku 4006 roku. Cały proces ma się zakończyć w Święto Wszystkich Świętych tego samego roku, czyli 1 listopada.

Jak podaje portal Iflscience, Da Vinci rzeczywiście w ostatnich latach swojego życia interesował się końcem świata i apokalipsą. Martin Clayton, ekspert od rysunków malarza oraz kierownik działu grafiki i rysunków w Royal Collection Trust w zamku Windsor twierdzi, że "dzieła Leonarda Da Vinci pokazują świadomość da Vinci, co do efemerycznej natury ludzkości i jego wizje ostatecznego zniszczenia wszystkiego".

DEON.PL POLECA

Źródło: kobieta.onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dawid Ogrodnik, Damian Jankowski

Bez autocenzury. Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie

Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z...

Skomentuj artykuł

Kiedy nastąpi koniec świata? Watykańska naukowiec miała odkryć datę w obrazie Leonarda Da Vinci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.