Kiedy będzie koniec świata? Sąd Ostateczny już się dzieje

Kiedy będzie koniec świata? Sąd Ostateczny już się dzieje
(fot. AJ / Jakub.hp [CC BY-SA 4.0])

Jeśli się wierzy, że nasza rzeczywistość nie jest zawieszona w próżni, ale jest w niej jeszcze coś więcej – Duch Święty – to na dobrą sprawę Adwent nie jest potrzebny. Jezus nie potrzebuje ponownie przychodzić, bo On już tu jest.

"Jeśli się na chwilę zapomni, że Bóg jest tu, a królestwo Boże jest między nami, to zaczyna się przekonywanie, błaganie i przepraszanie Boga. To jest karambol!" - mówi jezuita Wacław Oszajca SJ.

Po co jest Adwent?

Adwent jest po to żebyśmy mogli raz w roku poświęcić sobie więcej czasu i przyjrzeć się, czy rzeczywiście Syn Boży, który w tym świecie zamieszkał i nie dał się eksmitować, jeszcze jest w nim obecny. Symbolem chrześcijaństwa jest osoba – Jezus Chrystus – żywy człowiek. Jeśli się wierzy, że Bóg jest Bogiem żywym, jest tu i tu działa, to Adwent może być czasem, kiedy spróbuję poszukać Boga w najbliższym otoczeniu.

Kiedy będzie koniec świata?

Podobnie jest z końcem świata. On zdarza się codziennie, za każdym razem, gdy przechodzę obojętnie wobec potrzebującego. Mamy w Ewangelii wyraźne ostrzeżenie. Sąd ostateczny dzieje się już. Królestwo Boże ciągle rozwija się na tej zasadzie, że nasz świat dorasta do miary, którą Bóg mu zamierzył.

DEON.PL POLECA

Posłuchaj:

Dla osób preferujących platformy podkastowe, z przyjemnością informujemy, że już jesteśmy na Spotify! Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału, więcej znajdziesz poniżej:

 

 

Niepotrzebny Adwent (ale się przydaje). Rozmowa z Wacławem Oszajcą SJ

Czy jeszcze wierzymy, że Jezus powróci? Co by nam powiedział? „Jeśli się wierzy, że nasza rzeczywistość nie jest zawieszona w próżni, ale jest w niej jeszcze coś więcej - Duch Święty - to na dobrą sprawę Adwent nie jest potrzebny” - mówi Wacław Oszajca SJ. Posłuchaj adwentowego podcastu i poszukaj z nami Pana Boga, a zobaczysz, że Boże Narodzenie trwa nieustannie.

WSZYSTKIE CZĘŚCI CYKLU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ: #NiepotrzebnyAdwent2019

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Oszajca SJ, Damian Jankowski

Czasem trzeba stracić wiarę, by uwierzyć naprawdę

Wiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy...

Skomentuj artykuł

Kiedy będzie koniec świata? Sąd Ostateczny już się dzieje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.