Co byś zrobił, gdyby jutro był koniec świata? | FILMY PO BOŻEMU

Co byś zrobił, gdyby jutro był koniec świata? | FILMY PO BOŻEMU
(fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora)
Logo źródła: DEON TV Karol Kleczka i Piotr Kosiarski

Bohaterowie filmu "Ludzie Boga" byli przez cały czas pełni pokoju. Ten stan nie opuszczał ich nawet wtedy, gdy wiedzieli, że zostaną zabici. A jak ty byś zareagował? Zobacz, co łączy tę historię ze śmiercią i męką Jezusa.

"Jeśli wejdziemy z taką refleksją w Wielki Tydzień, mamy naprawdę szansę zbliżyć się do Boga i drugiego człowieka" - Karol Kleczka i Piotr Kosiarski rozmawiają o postawie mnichów z Tibhirine, porwanych i zamordowanych przez islamskich terrorystów. Zanim jednak do tego doszło, trapiści dali nam wspaniałą lekcję. Czego możemy się od nich nauczyć?

Opis dystrybutora: Tibhirine, algierska wioska u podnóża gór Atlas, istnieje dzięki klasztorowi cystersów. Mnisi od lat żyją z jej muzułmańskimi mieszkańcami w całkowitej symbiozie, służąc im i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii dochodzi do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i wzrostu przemocy, miejscowe władze zaczynają nalegać, by zakonnicy opuścili wioskę. Ci jednak postanawiają pozostać. W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdziera się do klasztoru i uprowadza wszystkich jego mieszkańców. Choć dwa miesiące później odnaleziono ich ciała, okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione.

DEON.PL POLECA

Tytuł: Ludzie Boga / Des hommes et des dieux

Reżyseria: Xavier Beauvois
Scenariusz: Xavier Beauvois, Étienne Comar

Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja
Rok produkcji: 2010

Główne role: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbach

Zobacz również:

***

Filmy po Bożemu | Gdy idziesz na seans 3D, film staje się jakby bardziej żywy i niekiedy bezpośredniej go doświadczasz, ale żeby go zobaczyć, musisz założyć specjalne okulary. Podobnie jest ze Słowem Bożym, które ma moc zmiany naszego życia, jednak powinno mówić zrozumiałym językiem. Postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi Ewangeliom, które Kościół przygotował na każdą z sześciu niedziel Wielkiego Postu, ale oferujemy do nich nietypowy komentarz. Bóg znajdzie człowieka w każdym czasie i miejscu - także w kinowej sali. Dlatego Karol Kleczka i Piotr Kosiarski przeprowadzą was przez wielkopostne Ewangelie w sześciu odcinkach podcastu filmowego "Filmy Po Bożemu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś...

Skomentuj artykuł

Co byś zrobił, gdyby jutro był koniec świata? | FILMY PO BOŻEMU
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.