Konstruktor z podsłupskiej wsi. Do tej pory zbudował dwa helikoptery, samolot i ciągnik

Konstruktor z podsłupskiej wsi. Do tej pory zbudował dwa helikoptery, samolot i ciągnik
Fot. depositphotos.com / Facebook
gdansk.tvp.pl / kb

Tadeusz Adamczyk ma niezwykłą pasję. Do tej pory skonstruował dwa helikoptery, samolot i ciągnik. Przymierza się do budowy kolejnego samolotu.

Pochodzi z podsłupskiej wsi Karwno. Do skonstruowania ciągnika Tadeusza Adamczyka popchnęły przydomowe potrzeby m.in przywiezienie drewna z lasu na opał. Do budowy traktora użył silnik od młockarni, tylni most od mercedesa, skrzynia biegów od innego ciągnika traktora. Ramę natomiast stworzył własnymi siłami.

DEON.PL POLECA
Do skonstruowania helikoptera zmotywowały Tadeusza Adamczyka wnuki. Mężczyzna zbudował ostatecznie blisko półtonowy śmigłowiec. 

Tadeusz Adamczyk wyszedł również na przeciw oczekiwaniom swojej żony, dla której skonstruował grilla. Do tej budowy użył materiałów ze złomowiska.  Mężczyzna pociął stary zbiornik na gaz, dospawał do niego nogi, ruszt.

Mężczyzna nie zadowala się jednak tymi konstrukcjami. Tadeusz Adamczyk planuje zbudować drugi w swoim życiu samolot. Maszyna ma przebić wielkością i technologią wszystkie dotychczasowe projekty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Skomentuj artykuł

Konstruktor z podsłupskiej wsi. Do tej pory zbudował dwa helikoptery, samolot i ciągnik
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.