Kulturowy dialog artystek w Europie

Zobacz galerię
Kulturowy dialog artystek w Europie
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
wab

Tożsamość europejska. Międzykulturowy dialog Artystek w Europie to wystawa towarzysząca 13 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny, Łódź 2010.

Pomysł projektu „Tożsamość europejska. Międzykulturowy dialog Artystek w Europie” powstał wśród kilku artystek skupionych wokół galerii sztuki „Ilsegalerie” w Berlinie (prowadzonej przez Ilse Marie Dorfstecher) w 2008 roku i planowany jest na 4 lata. Ideą projektu jest zapraszanie do współpracy z Ilsegalerie dwa razy w roku kilku artystek, które poprzez swoją sztukę próbują wykazać, że sztuka i muzyka jest uniwersalna dla całej Europy i odpowiedzieć na pytanie o tożsamość europejską. Dialog prowadzony przez artystki dotyczy nie tylko sfery sztuki i jej piękna ale znajduje również odniesienie do ważnych spraw społecznych takich jak problemy identyfikacji europejskiej czy stosunek do zwierząt.

Na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można zobaczyć prace 19 artystek z 12 krajów, wykonanych różnymi technikami, z różnorodnych surowców. Można podziwiać twórczość następujących artystek europejskich: Süheyla Aşçi (Turcja-Niemcy), Nicoletta Braccioni (Włochy), Grażyna Brylewski (Polska), Deborah Gardner (Anglia), Linneau Imlau (Dania), Rodika Ion (Rumunia), Eve Kask (Estonia), Margret Kohler – Heilingsetzer (Austria), Guadalupe Luceño (Hiszpania), Claudia-Maria Luenig (Austria/Niemcy), Angela Mrositzki (Niemcy/Włochy), Marianne Pitzen (Niemcy), Tina Schwichtenberg (Niemcy), Christie Seghers (Niderlandy), Ans Swart (Niderlandy), Andrea Thoma (Niemcy/Anglia), Sigrid Valtingojer (Islandia), Jolanta Wagner (Polska), Pomona Zipser (Niemcy).

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kulturowy dialog artystek w Europie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.