10 najważniejszych lekcji życia, które dał mi syn

10 najważniejszych lekcji życia, które dał mi syn
(fot. facebook.com/richard.pringle.9)
facebook.com/richard.pringle.9 / jp

- 9 miesięcy temu urosły ci skrzydła i poleciałeś do Nieba. Tylko 3 lata z nami, ale zostawiłeś nas z niesamowitymi wspomnieniami. Mam nadzieję, że dobrze się tam masz, mój przystojny chłopaku. Tęsknię za tobą każdego dnia - tak pisze na Facebooku o swoim zmarłym synku Richard Pringle.

Richard i Jen stracili synka w wieku trzech lat. Chłopiec zmarł nagle z powodu wylewu krwi do mózgu. Od tego czasu zmagali się z bólem utraty, na Facebooku Richard postanowił podzielić się tym, czego się nauczył.

Richard odkrył 10 rzeczy, których nauczył się dzięki swojemu synowi, Hughiemu.

1. Nie da się za dużo całować i kochać.

2. Zawsze masz czas. Przestań robić to, co robisz i baw się, chociażby przez minutę. Nie ma nic tak ważnego, by nie mogło zaczekać.

3. Rób jak najwięcej zdjęć i kręć jak najwięcej filmików. Pewnego dnia może to być jedyne, co ci pozostanie.

4. Nie wydawaj pieniędzy, spędzaj czas. Myślisz, że liczy się to, ile wydałeś? Nie. Ważne jest to, co robisz.

Wskakuj do basenów, chodź na spacery. Pływaj w oceanie, zbuduj obóz i baw się. Tylko o to proszą. Nie pamiętam, co kupiliśmy Hughiemu, ale pamiętam, co razem robiliśmy.

5. Śpiewaj. Śpiewajcie razem piosenki. Moje najlepsze wspomnienia to te, gdy Hughie siedział mi na ramionach albo był obok mnie w samochodzie i śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki. Wspomnienia są tworzone w muzyce.

6. Ciesz się najprostszymi rzeczami. Czasem spędzonym wieczorem, układaniem do snu, czytaniem bajek. Wspólnymi obiadami. Leniwymi niedzielami. Ciesz się chwilami dnia codziennego. To za nimi najbardziej tęsknisz. Nie pozwól sobie zignorować ich.

7. Zawsze całuj na pożegnanie swoich bliskich. A jeśli zapomniałeś: wróć i pocałuj ich. Nigdy nie wiesz, kiedy będzie to twoja ostatnia szansa.

8. Sprawiaj, że nudne rzeczy są fajne. Czy to gotowanie, jazda samochodem, czy wyjście do sklepu. Bądź zabawny, śmiej się, uśmiechaj i dobre baw. To tylko nudne zadania, jeśli je tak traktujesz. Życie jest zbyt krótkie, by nie bawić się dobrze.

9. Prowadź pamiętnik. Zapisuj wszystko, co maluchy robią, a co sprawiło, że dzień był lepszy. Zaczęliśmy to robić dopiero po stracie Hughiego. Chcieliśmy wszystko pamiętać. Teraz robimy to dla Hettie i zrobimy też dla Henniego. Wspomnienia te zostaną na zawsze zapisane, a gdy będziesz stary, będziesz mógł wrócić do nich i je docenić.

10. Jeśli masz przy sobie dzieci. Możesz je całować. Mówić im dobranoc. Jeść z nimi śniadania. Odprowadzać je do szkoły. Patrzeć, jak idą na studia. Jak biorą ślub. Zostałeś pobłogosławiony. Nigdy o tym nie zapominaj.

Po tragedii Richard i Jen otrzymali bardzo wiele słów wsparcia od internautów.

- Nie potrafimy powiedzieć, ile otrzymaliśmy słów wsparcia w wiadomościach i postach. Przeczytaliśmy każdą z nich i przepraszamy, że nie odpowiedzielismy wszystkim. (...) Mamy nadzieję, że czas nas uleczy. (...) Życie jest skarbem. Przytulajcie swoich bliskich i doceniajacie każdą chwilę z nimi - napisała Jen na Facebooku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ksawery Knotz OFMCap

Przedstawione rekolekcje poświęcone są życiu seksualnemu małżonków. Prowadzący wyjaśnia naukę Kościoła w tym trudnym obszarze i pokazuje proces coraz piękniejszego przeżywania życie intymnego nie tylko bez poczucia winy i grzechu, ale w poczuciu szczęścia i...

Skomentuj artykuł

10 najważniejszych lekcji życia, które dał mi syn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.