18-latek z Kielc wygrał włoski Mam Talent. "Proszę państwa, oto geniusz"

18-latek z Kielc wygrał włoski Mam Talent. "Proszę państwa, oto geniusz"
(fot. shutterstock.com / facebook.com/tusiquevalesufficiale)
youtube.com / facebook.com / jp

To nie pierwsze spotkanie ze sceną. Trzy lata temu wygrał polskie "Must Be the Music". Co zrobi z wygraną?

W finale zdobył 54 procent głosów publiczności i wygrał 100 tysięcy euro. Po wystąpieniu publiczność nagrodziła go owacjami na stojąco.

>> 64-letni proboszcz swoim śpiewem rozłożył na łopatki jury "Mam Talent" [WIDEO]

- Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym powiedzieć coś więcej po włosku, ale nie umiem. Non posso! - powiedział zaraz po ogłoszeniu wyników.

Il talento del nostro vincitore Marcin ha conquistato davvero tutti! ???? Grazie per averci fatto compagnia anche in questa edizione ❤️

Opublikowany przez Tú Sí Que Vales Sobota, 1 grudnia 2018

To nie pierwsze spotkanie ze sceną. Trzy lata temu wygrał polskie "Must Be the Music" jako najmłodszy uczestnik finału. Kora wówczas go nazwała: "Paganini gitary". Adam Sztaba z zachwytem powiedział: "proszę państwa, oto geniusz". Chłopak podkreślał, że to był jego pierwszy krok w muzycznej przygodzie.

Teraz wykonana przez niego V Symfonia Ludwiga van Beethovena robi prawdziwą furorę w sieci, uzyskała już ponad 13 mln wyświetleń. Użytkownicy komentują nagranie, pisząc: "widzę młodego, bardzo utalentowanego gitarzystę grającego z pasją", "to wykonanie i aranżacja są niesamowite", "jest jak młody John Williams!".

Beethoven's 5th, but for solo guitar

This is amazing. (via Marcin Patrzalek - find more on his site here ????marcinpatrzalek.com)

Opublikowany przez Classic FM Wtorek, 13 listopada 2018

Marcin Patrzałek jako jeden z nielicznych w wieku 16 lat opanował grę na trzech rodzajach gitar na poziomie wirtuozerskim. Technika gry, którą się posługuje, to fingerstyle. Pozwala ona na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu harmonicznego. Solowa gra sprawia wrażenie obecności większej liczby muzyków.

Wszystkiego nauczył się sam, oglądał wykonawców tej techniki na youtubie i próbował ich naśladować. Później zaczął wprowadzać własne pomysły. Na początku uczył się gry na gitarze klasycznej u Jerzego Pikora, pedagoga Studium Gitary Klasycznej przy Kieleckim Centrum Kultury. Gry na gitarze flamenco nauczył się od mistrza, Carlosa Pinany, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Murcji. Gra także na perkusji oraz komponuje i tworzy muzykę elektroniczną.

>> Nieśmiała 13-latka pokonała strach i zachwyciła publiczność Mam Talent! [WIDEO]

Marcin ma już za sobą wydanie pierwszego albumu "Hush", na którym znajduje się dziewięć utworów. Większość z nich skomponował sam, jest tam również utwór, którym wygrał "Must Be the Music". Teraz marzy o tym, aby zostać studentem muzycznej uczelni Berklee College of Music. Część wygranej chce przeznaczyć na naukę na uczelni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

18-latek z Kielc wygrał włoski Mam Talent. "Proszę państwa, oto geniusz"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.