4 celebrytów, o których nigdy byś nie pomyślał, że byli... bezdomni

4 celebrytów, o których nigdy byś nie pomyślał, że byli... bezdomni
(fot. 360b / Joe Seer / Anthony Correia / Bangkokhappiness / Shutterstock.com)

Te historie są bardzo poruszające. Pokazują, że tak naprawdę nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać na ulicy.

1. Daniel Craig

Jest znanym brytyjskim aktorem znanym przede wszystkim z roli tajnego agenta - Jamesa Bonda - którego grał w czterech filmach: Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall i Spectre.

Jednak zanim zaczął być sławny, jego kariera miała bardzo skromne początki. W wieku 16 lat został przyjęty do National Youth Theatre w Londynie. Aby zarobić na szkołę i utrzymanie pracował jako kelner i czasowo mieszkał na ławce w Hyde Parku.

2. Halle Berry

Jedna z najpiękniejszych aktorek w Hollywood. Była pierwszą w historii (i jak dotychczas jedyną) czarnoskórą aktorką, która wygrała Oscara za rolę pierwszoplanową (w filmie "Czekając na wyrok" (ang. Monster's Ball). Obecnie należy do najlepiej zarabiających gwiazd srebrnego ekranu.

Nie zawsze jednak tak było. W wielu wywiadach i wspomnieniach pisała, że w jej domu panowała przemoc. Ojciec bił jej matkę, a kiedy Halle jeszcze była dzieckiem, opuścił rodzinę. Była wychowywana tylko przez mamę, więc gdy przeniosła się do Nowego Jorku, by rozpocząć karierę aktorską, korzystała ze schronisk dla bezdomnych, by nie wylądować na ulicy. Nie było jej stać na to, by wynająć pokój.

Dopiero po roku udało się jej ustatkować. W 1991 roku zagrała w filmie Jungle Fever, gdzie zagrała... narkomankę.

Sami zobaczcie scenę, w której gra z Samuelem Jacksonem:

3. Kelly Clarkson

To amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Na dobre rozpoczęła swoją karierę po wygraniu amerykańskiego Idola. Jej debiutancki singiel - "Before your love" - był najlepiej sprzedającym się singlem w USA w 2002 roku. Dotychczas sprzedała 25 milionów płyt i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych piosenkarek w USA.

Na pewno przynajmniej raz słyszeliście tę piosenkę:

Nie zawsze jednak układało się w jej życiu dobrze. Zanim wygrała program Idol, doświadczyła pożaru w domu w Los Angeles i przez dłuższy czas musiała mieszkać... w samochodzie. Śpiewa o tym m.in. w kawałku "Stronger".

4. Jim Carrey

Jest jednym z najlepiej znanych aktorów komediowych. Większość z Was na pewno zna filmy, w których wystąpił: "Ace Ventura", "Głupi i Głupszy" czy "Maskę".

I podobnie jak w przypadku poprzednich trzech osób... Jim również był bezdomny i to jako 12-latek. Gdy jego tata stracił pracę, zostali zmuszeni do mieszkania w vanie. Jak wspominał w jednym z wywiadów, to doświadczenie sprawiło, że na początku miał ogromne problemy, by kontynuować swoją karierę aktorską i również musiał podejmować sie rozmaitych prac fizycznych.

Obejrzyj jego przemowę motywacyjną (włącz polskie napisy w prawym dolnym rogu filmu):

*  *  *

W dniach od 12-19 listopada w całym Kościele trwa ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Redakcja DEON.pl włączyła się w przygotowanie tego święta w Archidiecezji Krakowskiej. Centralnym miejscem naszego świętowania będzie Namiot Spotkania na Małym Rynku. Dokładny plan wydarzeń znajdziecie tutaj: sdu.malopolska.pl. Z całego serca zachęcamy do spotkania się w tych dniach z ubogimi.

*  *  *

Karol Wilczyński - redaktor DEON.pl. Wraz ze wspólnotą Sant'Egidio w Krakowie próbuje poznawać osoby bezdomne. Wraz z żoną prowadzi bloga islamistablog.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Stokłosa
14,47 zł
20,66 zł

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

4 celebrytów, o których nigdy byś nie pomyślał, że byli... bezdomni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.