Barack Obama wulgarnie o Trumpie? Ten filmik może zmienić światową politykę [WIDEO]

Barack Obama wulgarnie o Trumpie? Ten filmik może zmienić światową politykę [WIDEO]
(fot. youtube.com / JStone / Shutterstock.com)
Karol Wilczyński / Buzz Feed

Ten filmik obejrzało w ciągu kilku dni miliony internautów. To nagranie i wypowiedź, na którym widać Baracka Obamę w wulgarny sposób mówiącego o Trumpie szokuje.

"Wchodzimy w epokę, w której nasi wrogowie będą mogli sprawić, że każdy będzie mógł powiedzieć cokolwiek" - ostrzega serwis Buzz Feed, który przygotował filmik, na którym widać byłego prezydenta USA, Baracka Obamę. Na nagraniu prezydent tłumaczy problem, z jakim będziemy musieli zmierzyć się już niebawem. Istnieje bowiem techniczna możliwość, by nie tylko podłożyć głos, ale również tak zmontować wideo, że wygląda to tak, jakby osoba, która występuje na nagraniu, rzeczywiście mówiła. Problem w tym, że tego typu wideo jest całkowicie sfałszowane...

"Moi wrogowie mogliby zmusić mnie do mówienia takich rzeczy..." - mówi "Obama" na filmie. Po nim występują wulgarne określenia prezydenta Trumpa.

Obejrzyj wideo:

DEON.PL POLECA

Po chwili okazuje się, że głos oraz mimikę twarzy podkładał Jordan Peele - amerykański komik. "To niebezpieczny czas" - powiedział Peele - "Musimy być czujni, uważać na to, komu ufamy w internecie. Musimy polegać na sprawdzonych źródłach".

Przesłanie jest jednoznaczne - wiele mediów oszukuje i manipuluje. Żyjemy w erze Fake News, które przedzierają się do naszych umysłów dzięki mediom społecznościowym. Sami musimy sprawdzać to, co czytamy i oglądamy. Jak to zrobić? Pisaliśmy o tym m.in. w pierwszym numerze "Czytaj Dalej", gdy opisaliśmy aferę związaną z Fake Newsem o ojcu Rydzyku i samochodach od bezdomnego.

Obejrzyj również wideo (w języku angielskim), na którym wytłumaczony jest proces technologiczny, który umożliwia produkcję tego typu wideo jak to z "Obamą":

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Barack Obama wulgarnie o Trumpie? Ten filmik może zmienić światową politykę [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.