Chodźże na Planty! Pierwsze urodziny Zupy na Plantach

Chodźże na Planty! Pierwsze urodziny Zupy na Plantach
(fot. Zupa na Plantach)
DEON.pl / Szymon Żyśko

Zaczęło się od garnka zupy przywiezionego w rowerowym koszu na krakowskie Planty. Później były ciepłe ubrania, buty, kanapki i kolejne setki litrów zupy. Dziś jest silna i pozytywna ekipa, która zapoczątkowała reakcję łańcuchową, ogarniającą inne miasta Polski. Zupa na Plantach świętuje swoje pierwsze urodziny. Tego dnia każdy może liczyć na prezenty.

"Pewnego dnia zrobiło się zimno. A jak jest zimno, to bezdomni ludzie potrzebują ciepła. No więc zaczęliśmy regularnie gotować zupę i spotykać się z bezdomnymi na krakowskich Plantach" - tak zaczyna się ta historia. W tygodniu trwają rozmowy i kompletowanie składników na najbliższe gotowanie, a w niedzielę o godz. 15 ludzie spotykają się w ŻyWej Pracowni. Stamtąd po trzech godzinach wyjeżdżają ogromne gary pełne zupy, dobre kanapki i różne inne rzeczy, aktualnie potrzebne przyjaciołom z Plantów.

MAMY TO!!! Dzięki Waszej ogromnej hojności i szybkiej reakcji na naszą prośbę o pomoc finansową w budowie profesjonalnej...

Opublikowany przez ŻyWa Pracownia na 23 października 2017

Po Krakowie przyszedł czas na Rzeszów, Sopot i Katowice. Dobro ogarnęło inne polskie miasta, a ludzie zaczęli wychodzić z ukrycia. Bo w Zupie na Plantach nie chodzi tylko o ciepły posiłek, ale przede wszystkim o spotkanie. Talerz w talerz siadają na ławkach bezdomni i domni.

Dlatego chcemy wspólnie świętować pierwszą rocznicę tego pozytywnego zrywu. Zapraszamy wszystkich serdecznie 11 listopada o godz.15:00 do Pauza in Garden (przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie) na nasze urodziny. Zaczniemy od spotkania z dwiema niezwykłymi kobietami, czyli Janką Ochojską szefową PAH i Adrianną Porowską - dyrektor Kamiliańskiej Misji Społecznej, która prowadzi schronisko "św. Łazarza". Towarzyszyć im będą i poprowadzą spotkanie niezwykłe dzieciaki, czyli Hania Łabędzka i Nikodem Porowski.

Stół. Łączy i pozostaje ponad podziałami. Brak przy nim przemocy, a przestrzeń między ludźmi wypełnia relacja. Różnice...

Opublikowany przez Zupa na Plantach na 6 listopada 2017

Później widzimy się tradycyjnie o 18:30 na tzw. kręgu przy Teatrze im. J. Słowackiego. Będziemy dzielić się radością pierwszych urodzin z ludźmi, bez których nie byłoby Zupy na Plantach, czyli z naszymi kochanymi bezdomnymi. O 19 czeka nas natomiast niespodzianka. Tego dnia każdy poczuje się obdarowany.

Do zobaczenia w Dniu Niepodległości na Plantach! Jesteście wszyscy bardzo mile widziani :)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Chodźże na Planty! Pierwsze urodziny Zupy na Plantach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.