Kreacja Natalie Portman na oscarowej gali niesie za sobą ważne przesłanie

Kreacja Natalie Portman na oscarowej gali niesie za sobą ważne przesłanie
(fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON)
TVN24.pl / pp

"Chciałam w mój subtelny sposób zauważyć kobiety, które nie zostały zauważone za swoją niesamowitą pracę w tym roku " - wyjaśnia aktorka.

Natalie Portman na gali rozdania Oscarów pojawiła się w kreacji Diora. Na czarną suknię zarzuconą miała pelerynę. Wzrok przykuwały wyszyte na niej, złotymi nićmi, nazwiska.

DEON.PL POLECA

Okazuje się, że aktorka za pomocą swojej kreacji postanowiła przypomnieć o reżyserkach, które nie dostały w tym roku żadnych nominacji. Warto dodać, iż w tym roku żadna kobieta nie dostała nominacji w kategorii najlepsza reżyseria. Do tej pory tę nagrodę otrzymała tylko jedna kobieta - Kathryn Bigelow w 2010 roku za "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Łącznie do tej nagrody było nominowanych pięć kobiet - Kathryn Bigelow, Lina Wertmüller, Jane Campion, Sofia Coppola i Greta Gerwig. 

Na liście na pelerynie Portman znalazły się Greta Gerwig ("Małe kobietki"), Lorene Scafaria ("Ślicznotki"), Lulu Wang ("Kłamstewsko"), Mati Diop ("Atlantyk"), Marielle Heller ("Cóż za piękny dzień"), Melina Matsoukas ("Queen & Slim"), Alma Har’el ("Słodziak") i Céline Sciamma ("Portret kobiety w ogniu").

"Chciałam w mój subtelny sposób zauważyć kobiety, które nie zostały zauważone za swoją niesamowitą pracę w tym roku" - wyjaśniła Natalie Portman w rozmowie z "Los Angeles Times".

 

Zobaczcie tę wyjątkową kreację: 

(fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Kreacja Natalie Portman na oscarowej gali niesie za sobą ważne przesłanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.