Mężczyzna maluje ogromne portrety na krach lodowych na Bałtyku. Niezwykłe dzieła

Mężczyzna maluje ogromne portrety na krach lodowych na Bałtyku. Niezwykłe dzieła
Fot. SWNS / YouTube.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych 29-letni David Popa znalazł niecodzienny sposób na malowanie portretów. Postanowił tworzyć je na blokach lodu pływających po Bałtyku niedaleko Finlandii.

Trudności w trakcie malowania

David malował portrety w ramach projektu „Fractured”. Artysta do ich tworzenia używał węgla drzewnego oraz sprayu. Na stworzenie każdego portretu potrzebował około czterech godzin, ponieważ po tym czasie kry albo tonęły, albo odpływały.

- Początkowo przekonanie siebie, że takie malowanie jest w ogóle możliwe i bezpieczne, było dla mnie ogromną zmianą paradygmatu. Ćwiczyłem przez dwie zimy przed przystąpieniem do projektu. Malowanie na krach działa tylko przy prawie dokładnie zerowych stopniach – powiedział Popa.

Ostatniej zimy David miał idealne warunki do tworzenia dzieł, dzięki czemu ukończył projekt. Jego portrety stały się bardzo popularne. 29-latek sprzedał około 100 wydruków zdjęć i sześć filmów wideo przedstawiających malunki, z najdroższym osiągającym ponad 15 000 $ (ok. 70 798 zł).

Dzieła Davida można zaliczyć do tzw. sztuki efemerycznej, zakładającej nietrwałość i krótki czas ich trwania.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Podsadecka

Potrzeba nam dziś tylko jednego – odrobiny czułości

Wrażliwość na drugiego, choćby nie wiem jak był inny, choćby nie wiem jak był dziwny, jest właściwie kryterium zbawienia. Jeśli przestaniecie walczyć o relacje z najbliższymi, to...

Skomentuj artykuł

Mężczyzna maluje ogromne portrety na krach lodowych na Bałtyku. Niezwykłe dzieła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.