Na Madagaskarze umiera ponad 40% dzieci poniżej 5. roku życia. Pomóż zbudować szpital

Na Madagaskarze umiera ponad 40% dzieci poniżej 5. roku życia. Pomóż zbudować szpital
(fot. zrzutka.pl)
zrzutka.pl / jb

"To jest nienormalne w XXI wieku, żeby ludzkie życie było tak mało znaczące" - mówi Daniel Kasprowicz, świecki misjonarz.

Na Madagaskarze 42% dzieci umiera do 5 r.ż., a 25% dzieci od 5 do 17 roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Poziom wyszczepienia dzieci wynosi 51%, stąd też każda choroba z Europy naraża miliony niezaszczepionych, osłabionych dzieci na śmierć.

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie nowego projektu, którego celem jest budowa misyjnego ośrodka zdrowia skupiającego swoją pomoc medyczną na najbiedniejszej ludności malgaskiej - przede wszystkim niedożywionych dzieci i kobiet zepchniętych na margines społeczeństwa. Każdego dnia na Madagaskarze umierają setki dzieci na choroby, których wyleczenie kosztuje zaledwie kilkanaście groszy.

>> TUTAJ znajdziesz link do zbiórki

DEON.PL POLECA

Dzieci nie chodzą do szkoły kosztem pracy, która obejmuje również prostytucję. Brakuje lekarzy i personelu pielęgniarskiego, podstawowych leków i sprzętu, miejsc, w których mogliby leczyć się ludzie. Gdy przychodzi plaga - ludzie dziesiątkami umierają w lepiankach, przygotowują pochówek całych rodzin, cierpią niewyobrażalny głód i biedę.

Posłuchaj więcej o projekcie:

Placówka będzie spełniała 3 główne cele:

  1. Profesjonalna opieka medyczna skierowana do najbiedniejszych mieszkańców regionu Antsiranana.
  2. Edukacja z zakresu zdrowia i zapobiegania chorobom (w przyszłości placówka edukacyjna dla analfabetów).
  3. Wymiana zagraniczych wolontariuszy medycznych.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

Na Madagaskarze umiera ponad 40% dzieci poniżej 5. roku życia. Pomóż zbudować szpital
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.