Nietuzinkowy pomysł na zerwanie ze "śmieciowym" jedzeniem

Nietuzinkowy pomysł na zerwanie ze "śmieciowym" jedzeniem
(fot. Foxys Forest Manufacture / shutterstock.com)
3 lata temu
Fast Company / Relevant Magazine / br

Organizacja non-profit o nazwie Mandela Foods Cooperative z siedzibą w Kalifornii otworzyła sklep ze zdrową żywnością aby pozbyć się problemu "śmieciowego jedzenia" w swoim sąsiedztwie.

Sklep funkcjonuje w oparciu o innowacyjny model biznesowy dla pracowników i właścicieli, w którym pracownicy mogą stać się współwłaścicielami sklepu po przepracowaniu 1000 godzin.

Mandela Foods Cooperative chce polepszyć życie ludzi z okolicy poprzez dostarczanie zdrowego jedzenia. Co więcej, sklep przyciąga również firmy z okolic, przez co pobudza lokalną gospodarkę.

Przed rozpoczęciem działalności, klientom często wystarczyło śmieciowe jedzenie z okolicznych sklepów. Dla kontrastu nowa działalność sprzedaje produkty pochodzenia organicznego, takie jak soczewica, ziarna w dużych pojemnikach, kombucza (napój ze słodzonej herbaty poddanej fermentacji), a także wytwarzane lokalnie tempeh (sfermentowane ziarna soi) oraz granola.

Wiele dobrego przyniósł również program o nazwie Fresh Creds. Polega on na tym, że za pomocą talonów na jedzenie, klienci mogą kupić owoce i warzywa o połowę taniej.

"Wielu ludzi je teraz o wiele zdrowiej i mówi o tym, jak ich styl życia się zmienia ze względu na sam program" - powiedziała współwłaścicielka sklepu Adrionna Fike, która zaczęła pracować w sklepie dwa lata po tym, jak został otwarty.

Dieta warzywno-owocowa, która ratuje życie [ROZMOWA] >>

Organizacja rozważa także rozprzestrzenienie swojej działalności - chce otworzyć więcej sklepów w innych lokacjach. Jednymi z potencjalnych lokacji są Vallejo, a także East Oakland, gdzie również brakuje dostępu do zdrowej żywności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nietuzinkowy pomysł na zerwanie ze "śmieciowym" jedzeniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.