Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki: ściągajmy maski w sensie metaforycznym

Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki: ściągajmy maski w sensie metaforycznym
Fot. Bractwo Świętego Pawła / YouTube
1 miesiąc temu
Bractwo Świętego Pawła / YouTube / pk

Pandemia nas oddali czy zbliży? Dwóch znanych aktorów mówi o znaczeniu ludzkiej twarzy i relacjach w dobie koronawirusa.

"Ostatnio coraz częściej mówimy, że jako ludzie zakładamy maski. Może ten czas - jak Mariusz powiedział - zakrywania się i zakładania maseczek, spowoduje to, że będziemy chcieli pokazać naszą prawdziwą twarz i oby ta twarz miała znamiona samego dobra" - powiedział Piotr Cyrwus.

„Bóg reżyserem?” to tytuł najnowszego spotkania zorganizowanego przez Bractwo Świętego Pawła. Wzięło w nim udział dwóch znanych aktorów - Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki. Spotkanie poprowadził ks. Mateusz Tarczyński.

Posłuchaj transmisji live z wydarzenia:

Piotr Cyrwus - urodził się 20 czerwca 1961r. w Waksmundzie. W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi natomiast latach 1989- 1992 był związany z Teatru STU w Krakowie oraz od 1992r. występował w krakowskim Teatrze Starym. Obecnie jest związany ponownie z Teatrem Polskim Warszawie, jednak można go również zobaczyć w Teatrze Kamienica. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie "Pomiędzy wilki". Choć grał w wielu produkcjach, np. w "Panie Tadeuszu" jako Maciej Konewka lub w "Siostrach" jako Zbysio, i tak największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza z "Klanu". Prywatnie żonaty jest z aktorką Mają Barełkowską. W 1990 roku został nagrodzony za wykonanie monodramu „Zapiski oficera Armii Czerwonej” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Mariusz Żarnecki - aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Urodził się 1962 roku w Tarnowie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutował rolą Malwolia w „Wieczorze Trzech Króli” Shakespeare'a (1986, PWST) za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dyplomów Szkół Teatralnych. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, a potem przeniósł się do Gdyni i przez dwa lata występował na deskach Teatru Muzycznego. Od 1992 oglądamy go na scenie Teatru Miejskiego, w którym stworzył wiele świetnych ról.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
20,94 zł
34,90 zł

Po Maryi, będącej czystym odblaskiem światła Chrystusa, Chrystusową prawdę przekazują nam apostołowie słowem i własnym świadectwem. Ich misja nie jest jednak odosobniona, ale wpisana w tajemnicę komunii obejmującej cały Lud Boży i urzeczywistniającej się stopniowo,...

Skomentuj artykuł

Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki: ściągajmy maski w sensie metaforycznym
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki: ściągajmy maski w sensie metaforycznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.