Polak w amerykańskim "Mam Talent" skradł całe show. Zobacz jego niesamowity występ, który ma już 3 mln wyświetleń

Polak w amerykańskim "Mam Talent" skradł całe show. Zobacz jego niesamowity występ, który ma już 3 mln wyświetleń
(fot. AGT / Youtube.com)
America's Got Talent / youtube.com / sz

Marcin ma tylko dopiero 18 lat, a już zdążył podbić Włochy. Teraz przyszedł czas na USA. Jurorzy i widzowie byli totalnie zaskoczeni tym, co pochodzący z Kielc chłopak wyprawiał z gitarą.

To nie pierwsze spotkanie ze sceną. Cztery lata temu wygrał polskie "Must Be the Music" jako najmłodszy uczestnik finału. Kora wówczas go nazwała: "Paganini gitary". Adam Sztaba z zachwytem powiedział: "proszę państwa, oto geniusz". Chłopak podkreślał, że to był jego pierwszy krok w muzycznej przygodzie. W 2018 roku wygrał włoską edycję "Mam Talent" i była na ustach wszystkich. Teraz postanowił zawojować USA.

Na przesłuchanie do "America's Got Talent" wpadł przy okazji, bo jak sam mówi, lada moment rozpocznie naukę w collegu. Jurorom i publiczności zaprezentował crossover 5 Symfonii Beethovena i "Toxicity" System of a Down.

DEON.PL POLECA


Marcin Patrzałek jako jeden z nielicznych w wieku 16 lat opanował grę na trzech rodzajach gitar na poziomie wirtuozerskim. Technika gry, którą się posługuje, to fingerstyle. Pozwala ona na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu harmonicznego. Solowa gra sprawia wrażenie obecności większej liczby muzyków.

Wszystkiego nauczył się sam, oglądał wykonawców tej techniki na youtubie i próbował ich naśladować. Później zaczął wprowadzać własne pomysły. Na początku uczył się gry na gitarze klasycznej u Jerzego Pikora, pedagoga Studium Gitary Klasycznej przy Kieleckim Centrum Kultury. Gry na gitarze flamenco nauczył się od mistrza, Carlosa Pinany, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Murcji. Gra także na perkusji oraz komponuje i tworzy muzykę elektroniczną.

>> Nieśmiała 13-latka pokonała strach i zachwyciła publiczność Mam Talent! [WIDEO]

Marcin ma już za sobą wydanie pierwszego albumu "Hush", na którym znajduje się dziewięć utworów. Większość z nich skomponował sam, jest tam również utwór, którym wygrał "Must Be the Music". Teraz marzy o tym, aby zostać studentem muzycznej uczelni Berklee College of Music. Część wygranej chce przeznaczyć na naukę na uczelni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Polak w amerykańskim "Mam Talent" skradł całe show. Zobacz jego niesamowity występ, który ma już 3 mln wyświetleń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.