Przez 6 lat nie miał rąk; dziś uczy się grać w baseball [WIDEO]

Przez 6 lat nie miał rąk; dziś uczy się grać w baseball [WIDEO]
(fot. The Children's Hospital of Philadelphia / youtube.com)
Washington Post / youtube.com / pk

Poznajcie historię Ziona Harveya - chłopca, który został najmłodszym na świecie biorcą przeszczepionych dłoni.

Zion stracił obydwie ręce w wieku dwóch lat w wyniku zakażenia. Jak podaje portal Washington Post, dzięki pogodnemu nastawieniu do życia, które nie zmieniło się po amputacji, chłopiec zdobył olbrzymią sympatię wielu ludzi i środowisk.

Operacja w czasie której Zionowi przeszczepiono dłonie trwała dziesięć godzin. Chociaż organizm chłopca aż osiem razy odrzucał przeszczep i wciąż musi on przyjmować leki immunologiczne, skomplikowany zabieg się powiódł, a młody pacjent robi niezwykłe postępy w "uczeniu się na nowo" używania rąk, których nie miał przez sześć lat; rysuje, samodzielnie się ubiera, a nawet trzyma kij do baseballu.

Zion nie chce, aby traktować go wyjątkowo. Podkreśla, że jest nadal takim samym chłopcem, jakim był wcześniej. Tyle, że bardziej niezależnym.

DEON.PL POLECA


Imię Zion oznacza "Syjon".

Pomimo olbrzymiego postępu w medycynie, przeszczep dwóch kończyn to wciąż bardzo trudna i ryzykowna operacja. Organizm biorcy często odrzuca przeszczepione kończyny, a odzyskanie całkowitej sprawności jest niezwykle trudne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meinrad Dufner, Anselm Grün OSB

Jeżeli chcesz poznać Boga, poznaj najpierw samego siebie
Ewagriusz z Pontu

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie...

Skomentuj artykuł

Przez 6 lat nie miał rąk; dziś uczy się grać w baseball [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.