Przyjęła Pierwszą Komunię w wieku 101 lat

Przyjęła Pierwszą Komunię w wieku 101 lat
(fot. facebook.com / Our Lady of Carmel Nursing home / CNA)
4 lata temu
catholicnewsagency.com / kw

"To była bardzo piękna chwila. Zobaczyliśmy, że nigdy nie jest za późno, by zacząć przyjmować Eucharystię" - powiedziała jedna z opiekunek 101-letniej Dony Penha, która pierwszy raz w życiu przystąpiła do sakramentu Komunii. Poznaj jej niezwykłą historię.

W środę 28 września Doña Penha podczas Mszy świętej w domu opieki Naszej Pani z Góry Karmel w Rio de Janeiro przeżyła jeden z najważniejszych momentów w życiu. Również dla wielu świadków jej Pierwszej Komunii było to wzruszające wydarzenie.

Doña mieszka w domu opieki od roku, gdzie po raz pierwszy zaczęła uczestniczyć we Mszy świętej z innymi podopiecznymi. Ojciec Domingos Sávio Silva Ferreira, który jest kapelanem na miejscu, powiedział, że pewnego dnia poprosiła ona o spowiedź. Wówczas zrozumiał, że Doña nie przyjmowała nigdy Eucharystii. Wtedy rozpoczęły się przygotowania.

Pracownicy domu stwierdzili, że można było łatwo zobaczyć, że przystąpienie do Komunii było tym, "czego ona bardzo pragnęła, przygotowywała się bardzo mocno do Pierwszej Komunii".

Historia Dony podbiła serca internautów w Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, to na pewno pierwszy taki przypadek, o którym słyszeliśmy. Historia ma również piękny morał - zawsze warto być cierpliwym, bo nigdy nie jest za późno, by doświadczyć miłości Pana Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przyjęła Pierwszą Komunię w wieku 101 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.