Tak żyją dziś uczniowie Jezusa [WIDEO]

Tak żyją dziś uczniowie Jezusa [WIDEO]
(fot. youtube.com)
5 lat temu
youtube.com / kw

Powstaje nowy film o tych, którzy podjęli decyzję, by radykalnie pójść z Jezusem. Poznaj ich niezwykłe przesłanie.

Film "Outcasts" (pl. "Wygnańcy", "Banici") będzie ukazywał życie Franciszkanów Odnowy, nowej gałęzi zakonu Franciszkanów, która powstała w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych. Celem założycieli było życie w jak największym ubóstwie i praca wśród ludzi zepchniętych na margines życia społecznego: bezdomnych, narkomanów, przestępców i prostytutek. Dużą wagę zakonnicy przykładają do ratowania życia nienarodzonym dzieciom przez przeciwdziałanie aborcji.

Obecnie wspólnota liczy ok. 150 braci. Są wśród nich również Polacy.

"Outcasts" ma pokazać radykalną drogę pójścia za Jezusem i jego wołaniem do kochania bliźnich, służbie wszystkim, szczególnie tym najbardziej opuszczonym.

Głos po angielsku mówi: 

Przepraszam. Nie chcę rządzić nikim, ani nikogo podbijać. Powinienem raczej pomagać każdemu, o ile to możliwe.

Wszyscy chcemy pomagać sobie nawzajem, tacy są ludzie. Chcemy żyć szczęściem innych, a nie nieszczęściem. Nie chcemy nikogo nienawidzić lub kimś gardzić.

Na świecie jest miejsce dla wszystkich, a dobra ziemia jest bogata, może zapewnić dobrobyt każdemu. Można żyć pięknie i w wolności.

Ale zgubiliśmy naszą drogę. Maszyneria, która dała nam obfitość, rozbudziła nasze pragnienia. Nasza wiedza uczyniła nas cynicznymi. Nasz spryt - szorstkimi i niemiłymi. Myślimy zbyt wiele, tak niewiele czując. Bardziej niż maszynerii, potrzebujemy ludzkości. Bardziej niż sprytu, potrzebujemy życzliwości i czułości. Bez tego nasze życie będzie pełne przemocy. Wszystko zostanie stracone.

Nawet teraz mój głos dociera do milionów na całym świecie, milionów zrozpaczonych mężczyzn, kobiet, dzieci.

Nie oddawajcie się w ręce bestii - ludzi którzy wami gardzą i was zniewalają. Którzy kierują waszym życiem, mówią wam co robić, myśleć i czuć. Którzy was musztrują, mówią, co macie jeść, traktują was jak bydło i używają was - niczym mięsa armatniego.

Nie jesteście maszynami! Nie jesteście bydłem! Jesteście ludźmi. W siedemnastym rozdziale Ewangelii św. Łukasza jest napisane, że Królestwo Boże jest wśród ludzi, nie w jednym człowieku czy w grupie ludzi. Ale w całej ludzkości!

*  *  *

Tekst pochodzi z filmu "Dyktator" (1940 rok) w reżyserii Charliego Chaplina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak żyją dziś uczniowie Jezusa [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.