Ten film trwa tylko 1 minutę, ale rozbraja największych twardzieli

Ten film trwa tylko 1 minutę, ale rozbraja największych twardzieli
(fot. Michał Śmierzchalski / youtube.com)
3 lata temu
Michał Śmierzchalski / youtube.com / pk

"Ja teraz wiem, co w życiu źle zrobiłam. Gdybym tylko jeszcze raz mogła to przeżyć…" - wysłuchaj inspirujących słów 88-letniej staruszki.

Starzy ludzie to skarbnica mądrości. Wiedzą o życiu znacznie więcej, niż najwięksi naukowcy, a swoją wiedzą potrafią ubogacić niejednego człowieka. Zobacz 1-minutowy film dokumentalny "Droga do nieba" w reżyserii Michała Śmierzchalskiego.

"Inspirujący film dokumentalny pokazujący życie mojej ukochanej Babci. Dzieli się w nim swoim 88-letnim doświadczeniem i rozważa swoje życiowe wybory" - pisze o swoim filmie autor.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
17,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Ten film trwa tylko 1 minutę, ale rozbraja największych twardzieli
Komentarze (14)
D
Dorota
8 marca 2017, 20:25
Swiete słowa moze nasz rzad by docenil słowa kobiety kotra juz tyle pzrezyla i teraz juz wie jak zyc zeby byc szczesliwym ;-) Pozazdroscic babci moich juz nie ma od dawna miedzy nami a pewnie wiele madrosci bym uslyszała od nich ;-)
M
Michał
8 marca 2017, 12:27
Dzień dobry wszystkim, Bardzo Państwu dziękuje za miłe słowa dotyczące filmu. Moja Babcia jest naprawdę niesamowitą osobą i ten fragment, który udało mi się utrwalić w formie filmu tylko to potwierdza. Nie spodziewałem się taki wielkiego odzewu, ale niezmiernie cieszy mnie to, że tak wiele osób poświęciło swój czas na chwilę refleksji i wysłuchanie jej historii. Gorąco zachęcam do polubienia filmu w serwisie Youtube - od wyniku z tamtej strony zależeć będzie jego kwalifikacja do dalszego etapu konkursu w którym biorę udział. Razem możemy sprawić, żeby przesłanie mojej Babci trafiło do jeszcze większej ilości osób - nie tylko w kraju ale na całym świecie. Dziękuje! https://www.youtube.com/watch?v=6NE16hxSK-0
7 marca 2017, 21:48
Dla równowagi powinien powstać film wywiad z babcią, która przyznaje się że żałuje, że zamiast iść do pracy całe życie spędziła w domu.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
7 marca 2017, 22:28
Widzisz, przyszedł czas na Twoje świadectwo. Wiek  (88lat), jak i płeć idealnie pasują do szablonu, a to juz połowa sukcesu. Drugą połowę opiszesz Ty.  :-)
Andrzej Ak
Andrzej Ak
7 marca 2017, 21:17
Najwięcej potknięć człowiek zalicza na drodze do tzw bogactwa, czyli stanu posiadania ponad miarę. Z perspektywy czasu wybór takiej drogi życia jest błędem, bo człowiek pracuje za dwoje, troje, czworo, traci zdrowie, a i tak ma o wiele mniej niż prognozował i bardzo wiele upadlów i błędów za sobą. Tylko jak to wytłumaczyć ludziom młodym? Młodym 30 latkom, młodym 40 latkom? ..bo 20 latkom się nawet bardzo nie dziwię.
7 marca 2017, 19:28
No tak, ale z tego można wysnuć wniosek że nie warto się starać, bo wystarczy żeby było średnio. Z wiekiem czy u schyłku życia perspektywa się zmienia. To chyba naturalne, że człowiek jest ambitny, chce mieć dobrą pracę, wygodne i duże mieszkanie zwłaszcza jak rodzina duża, chce gdzieś pojechać coś zobaczyć, zwiedzić. w ktoś w wieku zaawansowanym powiedziałby, że właściwie to po co mu były piękne zęby, mógł być szczerbaty albo zamiast wysportowanej sylwetki i bujnych włosów mógł być gruby i łysy. Na danym etapie życia było tak, a teraz jest inaczej.
7 marca 2017, 20:08
Bardziej chodziło o to, że nie ma sensu się uganiać za bogactwem, ładnym, wygodnym życiem. Szkoda na to czasu. Do życia wystarczy mieć chleb i dach nad głową. Powiedziała ta Pani co jest ważne, żeby na starość nie żałować "trzeba się było poświęcać nie pracy, a rodzinie, dzieciom."
7 marca 2017, 20:08
Bardziej chodziło o to, że nie ma sensu się uganiać za bogactwem, ładnym, wygodnym życiem. Szkoda na to czasu. Do życia wystarczy mieć chleb i dach nad głową. Powiedziała ta Pani co jest ważne, żeby na starość nie żałować "trzeba się było poświęcać nie pracy, a rodzinie, dzieciom."
7 marca 2017, 20:34
Do życia wystarczy mieć chleb i dach nad głową i oczywiście w miarę szybki Internet;) pracując też coś robisz dla bliskich jakby wszyscy poświęcili się dzieciom i rodzinie to nikt by długo nie pociągnął, jeść też coś trzeba. Poza tym poświęcenie się dzieciom jakoś tak fatalnie brzmi.
7 marca 2017, 22:57
To jest takie gadanie pod publiczkę że wystarczy chleb i dach. Tak było sto lat temu, dzisiaj przeciętny emeryt ma telefon komórkowy i Internet. Jakby tak zebrać ludzi z wszystkich portali w realu i zacząć z nimi gadać to okazałoby się że 98% to same głąby. Bez Internetu i Wikipedii są nikim tylko tu zgrywają bóg wie kogo.
AS
~Agnieszka Surma
12 października 2019, 12:25
Chleb i dach to pewien symbol. Wcale nie przeszkadza posiadanie internetu czy telefonu komórkowego - chodzi właśnie o umiar. 10 razy się zastanowić, czy rzeczywiście coś mi jest potrzebne, czy nie mogę bez tego żyć. Ostatecznie "Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę" :). I nie wiem, czy w ostatnich chwilach coś pomoże, że się było w Ameryce Południowej.
AM
Agnieszka Marczyńska
7 marca 2017, 14:54
Ta Pani jest pięknie "stara" :)
Dariusz Piórkowski SJ
Dariusz Piórkowski SJ
7 marca 2017, 08:39
A więc umiar... Im szybciej to człowiek odkryje, tym lepiej. Ale umiar jest niebezpieczny dla gospodarki, koniunktury i rozwoju gospodarczego:) Gdyby ludzi byli umiarkowani, nie konsumowaliby i nie kupowali tylu niepotrzebnych im rzeczy...
7 marca 2017, 16:47
Proszę porozmawiać o umiarze z biskupami. A jak juz Pan porozmawia z nimi to prosze się podzielić przemyśleniami z nami. Oczywiście przemyśleniania o tym czy biskupi nie a bardzo chcą posiadać.

Skomentuj artykuł

Ten film trwa tylko 1 minutę, ale rozbraja największych twardzieli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.