To najbardziej przyjazne miasto dla rodzin

To najbardziej przyjazne miasto dla rodzin
(fot. Sascha Kohlmann / flickr.com / CC BY)
6 lat temu
PAP / drr

Berlin został uznany za najbardziej przyjazne miasto dla rodzin w rankingu portalu House Trip, zajmującego się wakacyjnym wynajmem domów - podaje czwartkowy dziennik "The Independent". Na drugim miejscu znalazła się hiszpańska Walencja, na trzecim - Budapeszt.

W rankingu brano pod uwagę: liczbę galerii i muzeów przyjaznych dla rodzin, bezpieczeństwo, poziom zanieczyszczenia i przestępczości. Jak przypomina "The Independent", jednym z najważniejszych czynników, które rodziny biorą pod uwagę planując wycieczkę z dziećmi, są koszty.

Berlin znalazł się w rankingu na pierwszym miejscu dzięki wielkiej liczbie muzeów, galerii i teatrów, ponadto wyróżnia się niskim zanieczyszczeniem - jest drugim najmniej zanieczyszczonym miastem w Europie.

Wśród miast Europy Środkowej wysoko uplasował się Budapeszt. Znalazł się w rankingu na trzecim miejscu dzięki zabytkom, z których jest znany - parlamentowi i zamkowi królewskiemu oraz niskim cenom. Okazał się najtańszym miastem w rankingu; jak podkreśla "Independent", przeciętny koszt posiłku w restauracji wynosi równowartość 3,84 funta (około 20 złotych).

W rankingu wysoko uplasowały się miasta Półwyspu Iberyjskiego - prócz Walencji, Lizbona i Madryt, które znalazły się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Walencja zajęła drugie miejsce, ponieważ jest jednym z miast o najniższej przestępczości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To najbardziej przyjazne miasto dla rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.