To zdjęcie stało się symbolem poświęcenia lekarzy dla chorych

To zdjęcie stało się symbolem poświęcenia lekarzy dla chorych
(fot. facebook.com)
1 miesiąc temu
facebook.com / PAP / jb

Jeden z lekarzy nie widział swojego synka przez dwa tygodnie. Zobacz wzruszające zdjęcie ich spotkania.

Niestety, mogli zobaczyć się tylko przez szybę, żeby nie narazić go na potencjalne zarażenie. Jego żona zrobiła zdjęcie tego spotkania i udostępniła je na Facebooku, pisząc: "Zobaczcie, z kim się w końcu dzisiaj spotkaliśmy! Nie będę udawać, płakałam jak dziecko, kiedy wrócił do pracy. Tęsknimy za nim, ale robimy to, co musimy".

Podobnie jest w Polsce, personel medyczny, który pracuje przy zarażonych koronawirusem często decyduje się na rozłąkę z rodziną, żeby nie przekazać wirusa dalej. 

Według prognoz Białego Domu, Covid-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Szczyt epidemii - jak przewidują rządowe modele - ma w USA przypadać na połowę kwietnia. Dzienny bilans ofiar śmiertelnych ma wtedy wynosić ponad 2 tys. osób. Dopiero w czerwcu dobowa liczba zgonów ma spaść poniżej 100.

(informacja z 03.04.2020) Najgorsza sytuacja w USA panuje w mieście Nowy Jork, gdzie zmarło dotąd 1562 osób, a ponad 51 tys. zostało zakażonych; w stanie Nowy Jork zmarło 2576 osób, a infekcje wykryto u ponad 92 tys. W szpitalach brakuje środków ochronnych; władze apelują o pilne dostarczenie nowych respiratorów. Amerykańskie media porównują sytuację w tym mieście do Włoch - kraju, który dotychczas najbardziej dotknęła epidemia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
34,00 zł
33,99 zł

Kim jest Gedeon? Kim Ty chcesz być?

Gedeon - najmłodszy, ostatni, wystraszony.

Garnek strachu. Droga do dojrzałości - lekcje Gedeona to historia człowieka, który dojrzewa przez całe życie, który się boi, ciągle potrzebuje znaków, ale...

Skomentuj artykuł

To zdjęcie stało się symbolem poświęcenia lekarzy dla chorych
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

To zdjęcie stało się symbolem poświęcenia lekarzy dla chorych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.