Trwa wyjątkowy koncert Kasi Bogusz i Przemka Kleczkowskiego [DOŁĄCZ LIVE]

Trwa wyjątkowy koncert Kasi Bogusz i Przemka Kleczkowskiego [DOŁĄCZ LIVE]
(fot. archiwum prywatne)
Materiały prasowe / df

W kilka minut ośmioosobowa rodzina straciła wszystko. W pomoc zaangażowali się m. in. artyści znani z hymnu Światowych Dni Młodzieży. Dziś o 19:00 dadzą charytatywny akustyczny koncert. Dołącz do niego!

Na takie zdarzenia nikt nie ma szans się przygotować. Po rozpaleniu pieca zapalił się komin w domu ośmioosobowej rodziny w gminie Krokowa w województwie pomorskim. W kilka minut stracili wszystko. Boża Opatrzność sprawiła, że nikt z rodziny nie ucierpiał. Dom pokryty strzechą z drewnianą konstrukcją spłonął, została tylko część murowanej ściany i stropu. Ruchomości i rzeczy osobiste uległy zniszczeniu zarówno przez ogień, jak i przez wodę, którą gaszono pożar. Było to dwa miesiące temu, dokładnie ostatniego dnia kwietnia tego roku.

Jednak Państwo Nadolscy nie pozostali sami, rodzina i przyjaciele natychmiast po tragedii pośpieszyli z pomocą. Usunęli wspólnymi siłami skutki pożaru, wyburzyli pozostałości, wywieźli gruz. Przygotowali plac pod budowę. Przyjęli rodzinę pod swoje dachy. Paczki z ubraniami i innymi potrzebnymi rzeczami przychodziły z różnych miejsc Polski. Dzięki determinacji i pracowitości szczególnie ojca rodziny, prace nad odbudową domu zaowocowały już odbudową ścian i ukończeniem konstrukcji dachowej. Na posesję prowadzi także odnowiona piękna brama. Następnym etapem będą dalsze prace na dachu. 

Odbudowa nie byłaby możliwa zarówno bez fizycznej pracy, jak i finansowego wsparcia osób z całej Polski. Założono bowiem zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, gdzie obecnie zebrano około 40% z założonej kwoty, to znaczy z 400 tysięcy złotych. Wpłat do tej pory było ponad 1200. Przy tak wielkiej tragedii rośnie również ogrom dobra!

Powiedzenie „dobro wraca” może brzmieć jak slogan, ale w tym przypadku staje się rzeczywistością. Syn państwa Nadolskich, współpracownik osób tworzących wspólnotę Siedem Aniołów, ochoczo pomagał grupie z Kaszub w organizacji wędrówki Siedmiu Aniołów w 2017 roku, teraz nadszedł moment, żeby się odwdzięczyć. Osoby ze wspólnoty wspierają rodzinę na miejscu, ale i aktywnie włączyły się we współtworzenie strony z licytacjami, powstałej po to, by zachęcać do wpłat na rzecz odbudowy domu. Na „Licytacji dla rodziny Nadolskich. Razem jesteśmy siłą!” pojawiają się przedmioty użytkowe, obrazy, rękodzieła, czy usługi. Można wylicytować między innymi konsultacje z psychologiem, projekt ogrodu, książki, domowe wypieki czy kibicowską czapkę z podpisami skoczków narciarskich. Jak Polska długa i szeroka, na grupie z licytacjami udzielają się osoby z różnych części kraju, a nawet z zagranicy, a organizatorzy zapraszają wszystkich do dołączania i pomagania. 

Artyści ŚDM-owi działają!

Do akcji włączyli się również artyści, m.in. Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski. W niedzielę 5 lipca o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć online ich akustyczny koncert.

Jak Kasia włączyła się w akcję pomocy dla rodziny Nadolskich? „Nie umiem sobie wyobrazić, jak to jest w jednej chwili stracić wszystko, ale domyślam się, że to bardzo trudne i przykre doświadczenie, uderzające nie tylko w aspekt materialny, ale również w poczucie bezpieczeństwa i brak tego wszystkiego, co nazywamy domem. Dlatego, kiedy zobaczyłam, że związana z Siedem Aniołów rodzina potrzebuje pomocy i padł pomysł koncertu - nie wahałam się wziąć udziału. Najprościej zorganizować koncert w duecie, pierwsza myśl to było zaproszenie Przemka. Nagraliśmy razem już kilka utworów, począwszy od Hymnu Światowych Dni Młodzieży i to jest każdorazowo super współpraca, wiem też, że jest otwartym, wrażliwym człowiekiem, który pomaganie ma we krwi i nie musiałam długo czekać na reakcję, bo zgodził się w zasadzie z miejsca. Wykonamy parę ładnych melodii, bez wielkich fajerwerków, bo najprzyjemniej jest się po prostu spotkać i pomuzykować” - opowiada.

Koncert można obejrzeć na Facebooku na stronie Licytacja dla rodziny Nadolskich. Razem jesteśmy siłą! 

(Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski; fot. materiały prasowe)(Kasia Bogusz i Przemek Kleczkowski; fot. Maria Giołbas)* * *

Druga grupa z licytacjami, pod nazwą Licytacje płyt na pomoc w odbudowie domu powstała szczególnie z myślą o fanach hip-hopu, przez osoby skupione wokół rapera Flojda. Wspierać pieniężnie rodzinę Nadolskich można w ramach zbiórki noszącej tytuł: Pomoc pogorzelcom z Lisewa gm. Krokowa.

Na koniec jeszcze kilka słów zachęty od Kasi Bogusz: „każdy gest dobra ma moc budowania wspólnoty i przywracania nadziei i dobrze móc mieć w tym udział. Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki, zbudujmy razem dom!”

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Skomentuj artykuł

Trwa wyjątkowy koncert Kasi Bogusz i Przemka Kleczkowskiego [DOŁĄCZ LIVE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.