Ludzie podchodzą zbyt blisko islandzkiego wulkanu [WIDEO]

Ludzie podchodzą zbyt blisko islandzkiego wulkanu [WIDEO]
fot. Traveller In The Whole World / YouTube
Traveller In The Whole World / YouTube / pk

Piękno wybuchającego wulkanu działa jak magnes, który przyciąga tysiące turystów. Niektórzy z nich wykazują jednak ogromną nieodpowiedzialność. "Bohaterowie" tego filmu podeszli zdecydowanie zbyt blisko erupcji.

Przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie wybuchającego wulkanu to nie tylko narażanie się na towarzyszące erupcji eksplozje. To również poparzenia i zatrucia gazami, które uwalniają się zarówno z samego wulkanu, jak również z wpływającej z niego lawy. Zbyt bliskie podchodzenie do krateru to jednak przede wszystkim wyraz ignorancji wobec potęgi natury, która - choć piękna - zabija.

Według danych przedstawionych na stronie PAP Nauka w Polsce, między rokiem 1500 a 2017 na skutek działalności wulkanów śmierć poniosło ponad 287 tys. osób, a więc średnio 540 osób rocznie.

 

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Ludzie podchodzą zbyt blisko islandzkiego wulkanu [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.