Mężczyzna zbudował statek kosmiczny z „Gwiezdnych wojen”, dzięki któremu wesprze Ukrainę

Mężczyzna zbudował statek kosmiczny z „Gwiezdnych wojen”, dzięki któremu wesprze Ukrainę
Fot. Brian McGowan / unsplash.com / Twitter.com
cnn.com / tk

Akaki Lekiachvili, lekarz mieszkający w amerykańskiej Atlancie przez sześć lat budował popularny statek X-wing filmu „Gwiezdne wojny”. Mężczyzna chce teraz wykorzystać myśliwiec, aby wesprzeć walczącą z Rosją Ukrainę.

Lekiachvili rozpoczął budowę statku kosmicznego w 2016 roku i tworzył go w swoim garażu w czasie wolnym od pracy. Mężczyzna poprzez budowę myśliwca chciał także zainteresować swoje dzieci nauką i technologią.

DEON.PL POLECA
- Od dziecka chciałem zostać inżynierem lotnictwa i kosmonautyki, ale rodzice poprowadzili mnie do szkoły medycznej – przyznaje lekarz pochodzenia gruzińskiego.

Popularny z „Gwiezdnych wojen”, niemal naturalnej wielkości co jego oryginał, myśliwiec X-wing ma ruchome skrzydła, zamykany kokpit i wiele innych interaktywnych elementów. Co więcej, zdalnie sterowany statek porusza się po ziemi z prędkością ponad 6 km na godzinę.

Po sześciu latach realizacji projektu Lekiachvili chce wykorzystać myśliwiec, „by walczyć z imperium zła, tak jak w filmach”. Mężczyzna wystawia X-wing na podwórko i za niewielką opłatą pozwala robić z maszyną zdjęcia i wsiadać dzieciom do środka. 

Zebrane pieniądze lekarz przekazuje na pomoc Ukrainie. Jego celem jest zainteresowanie statkiem jeszcze większej grupy ludzi i fanów „Gwiezdnych wojen”. Dzięki temu mężczyzna zbierze jeszcze więcej pieniędzy na pomoc walczącej z Rosją Ukrainie.

Myśliwiec X-wing zwrócił uwagę samego aktora Marka Hamilla, grającego Luke’a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach George’a Lucasa.

Źródło: cnn.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Janowska, Grzegorz Jankowicz, Michał Sowiński

Na jaką zmianę czeka świat?

Autorzy przepytują Martína Caparrósa, Bogdana de Barbaro, Jacka Dukaja i wiele innych autorytetów. Czy będziemy nieśmiertelni? Czy na naszych oczach rodzi się nowa kasta uprzywilejowanych? A może rozwój cywilizacji przerwie...

Skomentuj artykuł

Mężczyzna zbudował statek kosmiczny z „Gwiezdnych wojen”, dzięki któremu wesprze Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.