10 najbardziej nietypowych szopek bożonarodzeniowych [FOTO]

10 najbardziej nietypowych szopek bożonarodzeniowych [FOTO]
(fot. shutterstock.com)
twitter.com / jp

Jakie znacie szopki bożonarodzeniowe? Z czego można je zrobić? Zobaczcie sami, jak mogą powstać prawdziwie oryginalne pomysły.

Każdego roku w  naszych kościołach i domach oglądamy różnego rodzaju szopki bożonarodzeniowe. Wśród dzieci największą popularność ma tzw. żywa szopka, w której można spotkać prawdziwe zwierzęta. A na jakie inne szopki możemy trafić?

1. Interaktywna szopka bożonarodzeniowa.

W Modliborzycach, w województwie lubelskim, pojawiła się nietypowa szopka bożonarodzeniowa. Zaprojektował ją student mechatroniki z Politechniki Lubelskiej, Tomasz Siroń. Szopka jest interaktywna, ponieważ można nią sterować... z domu. Można zmienić zarówno odtwarzaną kolędę, jak i sposób oświetlenia.

Żeby to zrobić, trzeba wejść na stronę www.modliborzyce24.pl, na której odtwarzany jest obraz na żywo.

2. Hipsterska szopka bożonarodzeniowa.

Kolejnym pomysłem jest odsłona skierowana do hipsterów. Maryja i Józef tuż po narodzinach Jezusa, robią sobie razem z nim selfie. Trzej królowe przyjechali na segwayach, w rękach trzymają prezenty w pudełkach. Na dachu szopki znajdują się baterie słoneczne, a po lewej stronie stoi mężczyzna wpatrzony w ekran smartfonu.

3. Imigrancka szopka bożonarodzeniowa.

Na północy Włoch pojawiła się szopka bożonarodzeniowa, w której Najświętsza Maryja Panna i Dzieciątko zostały umieszczone w pontonie, zamiast tradycyjnego żłobka. Burmistrz miasta postanowił w taki sposób przedstawić scenę narodzenia, żeby zwrócić uwagę na trudną sytuację migrantów przekraczających Morze Śródziemne.

4. Szopka tuż przed narodzinami.

W jednej z francuskich parafii pojawiła się szopka, w której możemy zobaczyć Maryję w zaawansowanej ciąży. Figury świętej rodziny są pięknie oświetlone.

5. Szopka pełna gości.

W Barcelonie pojawiła się szopka bożonarodzeniowa, która wieczorami jest pięknie rozświetlona światłem. Każda figura przedstawia inną osobę, która odwiedziła Jezusa po narodzinach.

6. Szopka dla informatyków.

Niektórzy próbują dostosować scenę narodzin Jezusa do codzienności, w której funkcjonują. Tak powstała bożonarodzeniowa szopka dla informatyków, w środku komputera.

7. Szopka z makaronu.

Kolejnym nietypowym pomysłem jest szopka stworzona z różnego rodzajów makaronu. Może uda wam się zrobić taką w swoim domu?

8. Szopka z klocków Lego.

Idealną inicjatywą dla dzieci jest szopka stworzona z klocków Lego. Szopka przedstawia całe miasto Betlejem, a w środku scenę narodzenia Jezusa.

9. Szopka z piasku.

W Gdańsku możemy zobaczyć szopkę stworzoną z piasku. Została zrobiona przez miejscowych artystów. Do budowy rzeźby zostało wykorzystane 90 ton piasku ze żwirowni w Skowarczu.

10. Szopka z... kotem.

A na koniec przedstawiamy szopkę, którą przypadkiem postanowił odwiedzić kot ;).

A jakie Wy spotykacie szopki w swoich miastach? Czekamy na zdjęcia wysłane na adres mailowy: pocztadeon@gmail.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

10 najbardziej nietypowych szopek bożonarodzeniowych [FOTO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.