Al Jazeera zrobiła reportaż o polskich księżach, który pokochali internauci na całym świecie

Al Jazeera zrobiła reportaż o polskich księżach, który pokochali internauci na całym świecie
(fot. Aaron Amat / shutterstock.com)
Al Jazeera English / KAI / kk

Takie połączenie może się wydawać zaskakujące, ale jedna z największych telewizji informacyjnych na świecie zrobiła materiał o polskich księżach... na stoku.

Krótki reportaż Al Jazeery jest poświęcony księżom, którzy co roku uczestniczą w zawodach narciarskich w Wiśle. To Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim, które odbyły się już 22 razy.

DEON.PL POLECA
Impreza jest zainspirowana postacią Jana Pawła II. Papież-Polak kochał narciarstwo, nic więc dziwnego, że to właśnie jego imię nosi główna nagroda. W tym roku trofeum zdobył o. Dobrosław Mężyk OFM, pracujący Górkach Wielkich.

Poland’s competition for skiing priests

These Catholic priests from all over the world hit the slopes for an annual skiing competition in Poland.

DEON.PL POLECA

Opublikowany przez Al Jazeera English Niedziela, 3 lutego 2019

Wśród seniorów niezłą kondycją popisał się 77-letni ks. prał. Władysław Nowobilski, emerytowany proboszcz z Ciśca. Pochodzący z Białki Tatrzańskiej kapłan był najstarszym narciarzem na stoku.

- Warunki może faktycznie nie są dziś najlepsze, ale bywało już trudniej. Powinno być dobrze - mówił z optymizmem po próbnym zjeździe w sutannach.

Historia narciarskich zawodów kleryków i księży sięga początku lat 80. ubiegłego wieku. Wtedy to w Szczyrku alumni ze Śląskiego Wyższego Seminarium Duchownego organizowali podobne zawody, walcząc o puchar przechodni. Później organizacją mistrzostw zajmowali się franciszkanie z Katowic-Panewnik, a od kilku lat robi to grupa księży - miłośników jazdy na deskach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Svend Brinkmann

Chcesz być szczęśliwy? Myśl o śmierci!

Rozwój stał się dziś celem samym w sobie, a my staliśmy się jego niewolnikami. W jaki sposób zatrzymać to szaleństwo pop-psychologii? Na początek zwolnij trenera osobistego, przestań wsłuchiwać się...

Skomentuj artykuł

Al Jazeera zrobiła reportaż o polskich księżach, który pokochali internauci na całym świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.