Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO]

Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO]
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Co wychodzi z połączenia 500 tysięcy klocków i księdza proboszcza? Wierna replika placu i bazyliki św. Piotra w Watykanie. Zobacz papieża, jego gwardię i... zakonnice robiące selfie!

Imponujące dzieło dokładnie przedstawia tętniący życiem plac św. Piotra, bazylikę, kolumnady Berniniego, posągi świętych, a także dużą grupę żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, kapłanów, zakonnice, zakonników, turystów, a nawet kieszonkowców i Elvisa. Papież jest przedstawiony w sytuacji gdy pozdrawia wiernych z okna papieskiego apartamentu.

Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

Pomysł zbudowania repliki Bazyliki św. Piotra z klocków Lego zrodził się dwa lata temu w związku z wizytą papieża Franciszka do Filadelfii. Ks. Simon porównał proces budowania do powtarzania modlitwy "Zdrowaś Maryjo" na różańcu.

Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Ks. Bob Simon, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Sieneńskiej w miejscowości Moskwa w Pensylwanii, w związku ze zbliżającą się wizytą papieża do USA zbudował wyjątkową replikę bazyliki św. Piotra z Rzymu wykonaną z ponad 500 tys. klocków Lego. Ksiądz ustawił również siebie - jego figurka stoi z tyłu placu, patrząc na całość "z dystansu".

Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Dzieło jest pokazywane w ramach wystawy "Cuda Watykanu" w Instytucie Franklina w Filadelfii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bazylika św. Piotra z klocków Lego [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.