"Chcę się modlić za dzidziusia". Filip ma 7 lat i rozpoczął nowennę w intencji nienarodzonych

"Chcę się modlić za dzidziusia". Filip ma 7 lat i rozpoczął nowennę w intencji nienarodzonych
fot. Michał Parzuchowski / Unsplash / Depositphotos
Aleteia / pk

7-latek z Bystrzycy może być wzorem wytrwałości i realizacji postawionych sobie celów. Chłopiec na 9 miesięcy zobowiązał się do modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka. Nie tylko wytrwał w postanowieniu; już modli się za kolejne dziecko.

Historię Filipa Łuszczyńskiego z Bystrzycy opisał portal Aleteia.

Duchowa adopcja dziecka poczętego to trwająca dziewięć miesięcy modlitwa w intencji nienarodzonych dzieci. Osoba, która zobowiązuje się do regularnej modlitwy, bierze "pod opiekę" jedno, konkretne dziecko. Nowennę zwykle zaczyna się 25 marca i kończy w Boże narodzenie.

25 marca pani Judyta Łuszczyńska, mama Filipa, rozpoczęła nowennę. Następnego dnia Filip zobaczył w jej telefonie aplikację duchowej adopcji. "Ja po prostu chcę się modlić za dzidziusia" - powiedział do mamy 7-latek. Ponieważ chłopiec już wcześniej modlił się różańcem, rodzice postanowili zaryzykować i pozwolili mu rozpocząć nowennę.

Choć mama i tata byli na początku pełni obaw, czy chłopiec wytrwa w postanowieniu, szybo okazało się, że ich wątpliwości są  niepotrzebne; syn sam zaczął przypominać rodzicom o codziennej modlitwie.

"Za każdym razem po położeniu go do łóżka otwierał oczy i mówił: «muszę się pomodlić za dzidziusia». Było to dla nas zaskakujące" - mówi pani Judyta, cytowana przez Aleteię. Chłopiec modlił się regularnie nawet w czasie noclegów poza domem.

Modlitwa Filipa zakończyła się 29 grudnia. Chłopiec wierzy, że tego dnia jego "duchowy brat" się urodził.

Obecnie Filip jest w trakcie drugiej nowenny.

Duchowa adopcja dziecka poczętego

Chociaż idealnym czasem na rozpoczęcie adopcji był 25 marca - uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny - zacząć można w każdej chwili. Przez 9 miesięcy należy odmawiać jedną wybraną tajemnicę różańca (jeden dziesiątek) i specjalną modlitwę.

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi,
która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem
świętego Józefa, Człowieka Zawierzenia, który
opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w
intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo
adoptowałem, a które znajduje się
w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj jego
rodzicom miłość i odwagę, aby pozostawili je przy
życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Jak rozpocząć? Posłuchaj siostry Natalii, która jest Antonianką. Charyzmatem tego zgromadzenia jest m.in. pomoc kobietom w ciąży, które są w trudnej sytuacji.

Duchowa Adopcja to owoc objawień w Fatimie i odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.

Źródło: Aleteia / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

"Chcę się modlić za dzidziusia". Filip ma 7 lat i rozpoczął nowennę w intencji nienarodzonych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.