Chrzest dzieci? Na pewno nie w ten sposób [WIDEO]

Chrzest dzieci? Na pewno nie w ten sposób [WIDEO]
3 lata temu
youtube.com / jp / kw

Chrzest dziecka to wyczekiwana, spokojna i rodzinna uroczystość. Czy myśleliście kiedyś o tym, jak... nie powinno się chrzcić dzieci?

Zobaczcie jak może wyglądać chrzest dosłownie od stóp do głów. Chyba nikt nie spodziewał się tak dynamicznego księdza.

Chrzest jest ważnym elementem tradycji w Kościołach Wschodu. W Gruzińskiej Cerkwii Prawosławnej potrójne zanurzenie podczas chrztu dziecka ma wymiar symboliczny - robi się to w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. "Dynamiczne" przeprowadzenie samego procesu ma pokazywać, czym tak naprawdę jest dla naszej duszy (i chrzczonego dziecka) chrzest.

Na poniższym filmie patriarcha Gruzińskiej Cerkwii uczestniczy w uroczystości chrztu 500 dzieci. Patriarcha obiecał, że będzie ojcem chrzestnym całej grupy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chrzest dzieci? Na pewno nie w ten sposób [WIDEO]
Komentarze (9)
29 listopada 2016, 21:45
Jeszcze raz się powtórzę - to durnie do potęgi :-(. Co prawda dziecko się nie utopiło, ale widać było, że od zatrzymania oddechu, stało się zsiniałe, istny dramat, jak można wogóle tak postępować ? Dziecko, prawie zsiniało od niedotlenienienia, jeszcze trochę i musieli być dziecko dmuchać. Natomiast na 2 filmiku, durnota, jest potwierdzona - "popek - dupek" (innego słowa nie znajduję), trzymał tak dziecko, że w każdej chwili, mogło mu wypaść a wtedy było by strasznie. Oczywiście, dziecko się nie utopi, bo ma tzw. "odruch pływania", ale z pewnością "popek" musiał by dać tam "nura", gdyż wiadomo, że dziecko może zatrzymać oddech, tylko na chwilę, no chyba, że jest tak wytrenowe (a to czasem się zdarza), iż samo wypłynie na powierzchnię. Tak czy siak, "pojechali prawosławni", od dzisiaj jestem również ich wrogiem :-), tzn. takich "zajechanych popków", jak na powyższych filmikach.
30 listopada 2016, 08:27
A ty jak dałeś w "pysk" swojemu ojcu tak ze ten upadł i nie mógł wstać o własnych siłach TO TEŻ ZSINIAŁ? ty jesteś wrogiem nie tylko prawosławnych lecz wrogiem każdego człowieka. Jeśli ty własnego ojca pobiłeś i jeszcze tym się tutaj chwaliłeś to ty jesteś bandyta nad bandyty.
30 listopada 2016, 11:24
Głupia jesteś i tyle - amen. !!!
A
Abd
29 listopada 2016, 12:26
Słuchajcie DEONY, pokazaliście właśnie widzialny znak działania łaski borzej w śfiętym kościele apostolskim i katolickim, pokazaliście jak duch śfięty przemienia ludzi , pokazaliście biskupa następcę apostołów, pokazaliście dziecko i rodziców i wszystko to opatrzyliście montażem i muzyczką czyniąc z tego kabaret. Fajnie nie ? Otusz nie fajnie! To jest uroczystość którą należy szanować, a to co zrobiliście czy pokazaliście nie wyraża szacunku, jest to uroczystość naszego kościoła nawet jeżeli trwamy w schizmie wglądem siebie, to też jest kościół katolicki. Dlaczego twierdzicie, że jest to zły sposób chrzczenia dzieci, bo jest inny ? Morze są Inni z których nie należy się śmiać i należy ich rozumieć ale Cerkiew Gruzji się do nich nie zalicza !!!!! Spróbujcie tak śmiesznie z jakąś muzyczką pokazać protestantów jak się gibają na modlitwie, żydów czy Afrykanów’ a wtedy reakcja na to was przygniecie Weście pod uwagę, że z całego świata prawosławia z Gruzją są wyjątkowo napięte relacje, jak takie podejście buduje jedność??? Usuńcie ten durny filmik!
29 listopada 2016, 13:40
Widać, że są "bracia odłączeni" o durnych tradycjach, dla których własna głupia tradycja jest ważniejsza niż obrzęd chrztu św. z resztą to niczym się nie różni od tzw protestanckich chrztów przez zanurzenie z tymże w przypadku tzw. chrztu dorosłych może występwać o wiele większa trauma a właściwie w przypadku dziecka ona nie występuje, co nie oznacza, że rzucanie dzieckiem i wkładanie go do wody nie jest durne. Tak, to jest durne i tyle i dlatego ci bracia odłączenie są odłączeni, bo nie używają rozumu.
29 listopada 2016, 14:11
Zaklinam cię przez Boga żywego, przez Boga prawdziwego, przez Boga świętego, duchu nieczysty, wrogu wiary, nieprzyjacielu rodzaju ludzkiego, sprawco śmierci, ojcze kłamstwa, korzeniu zła, zwodzicielu ludzi, zarzewie cierpień. Zaklinam cię, złośliwy smoku, w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa, odstąp precz od tego Bożego stworzenia. Nakazuje ci to sam Chrystus, który z wyżyny niebios strącił cię do podziemnych otchłani. Nakazuje ci to Chrystus, któremu morze, wichry i nawałnice były posłuszne. Nakazuje ci to Chrystus, odwieczne Słowo Boże, które stało się ciałem; Chrystus, który dla zbawienia ludzkości zgubionej przez twoją nienawiść, uniżył samego siebie i stał się posłuszny aż do śmierci. Uchodź przed Tym, który w Izaaku został ofiarowany, w Józefie sprzedany do Egiptu; zabity jako baranek i ukrzyżowany jako człowiek, a potem jako zwycięzca powstał z otchłani. Ustąp miejsca Chrystusowi, na którego nie miałeś żadnego wpływu. Ugnij się pod wszechmocną prawicą Boga, nich cię przerazi i odpędzi wezwanie przez nas świętego imienia Jezusa, przed którym drżą mieszkańcy otchłani, któremu poddane są Moce niebios, Potęgi i Panowania; którego Cherubini i Serafini wychwalają nieustannymi hymnami uwielbienia, śpiewając Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów. Odejdź więc w imę JEZUS. Ustąp miejsca Duchowi Świętemu przez ten znak świętego Krzyża + naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
29 listopada 2016, 17:13
I tak się powtórzę - zanurzanie ileś tam razy dziecka i rzucanie nim w prawo i lewo nie ma nic wspólnego z chrztem św, oprócz nazwy.   W świętym kościele katolickim, najczęściej matka tuli swoje dziecko w ramionach i daje delikatnie polać głowę swojemu dziecku, co oznacza, że ono nagle staje się Chrystusowym i nie potrzeba do tego "baptysterium i nawiedzonych nie wiadomo kogo". U nas chrztu św. właściwie może udzielić każdy wierzący a że stosuje się to tylko w wyjątkowych sytuacjach, to inna sprawa. To jest piękne i chwalebne, a, że czasem dzieci są przez swoich rodziców w późniejszym czasie ranione i mają czasem wykrzywiony obraz Boga, to zupełnie inna sprawa, w każdym razie Chrzest jest bardzo poważny, piękny i chwalebny, ale nie poprzez dziwactwa - np. pokazane na powyższym filmiku a ponadto, Chrzest jest przyjmowany przez rodziców w którym to wyrzekają się zła i wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa, no i amen. p.s. głupocie i durnocie, zawsze będę mówił - nie !!!!!
29 listopada 2016, 17:18
Znam, co prawda tylko z netu, pewnego innego durnego do potęgi tzw. "pastora", który kiedyś wymyślił sobie tzw. chrzest w zimnej lub lodowatej wodzie jeziora. Sam będąc w czapce, zanurzył całkowicie delikwenta w wodzie, która z pewnością nie miała więcej niż 10 st. C. No dureń i psychol do potęgi. Z tym gościem walczę na całym froncie i powtórzę się - kiedyś ten psychopatyczny gość znowu odwiedzi swoją celkę - amen.
P
Piotr
29 listopada 2016, 12:19
W Neokatechumenacie mają podobny chrzes:) https://www.youtube.com/watch?v=jZpdIAI_hy0

Skomentuj artykuł

Chrzest dzieci? Na pewno nie w ten sposób [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.