Kormoran z aparatem fotograficznym na szyi

Kormoran z aparatem fotograficznym na szyi
(fot. goingslo / flickr.com / CC)
PAP / drr

Mieszkanka Saskatchewan uratowała kormorana, który na szyi dźwigał aparat fotograficzny. Odnalazła też właściciela aparatu, który stracił go łowiąc ryby - to jedna z dziwacznych historii krążących po kanadyjskich mediach.

Kanadyjskie media opisywały w minionym tygodniu historię Karen Gwillim, która przejeżdżając przez most w pobliżu miasteczka Craven zauważyła kormorana w kłopotach. Zatrzymała się i zobaczyła, że kormoran ma na szyi aparat fotograficzny. Ptak nie uciekł i pozwolił sobie spokojnie zdjąć pasek aparatu. Uwolniony od niezwykłego bagażu odleciał.

Pani Gwillim zabrała aparat, wysuszyła go i wyjęła kartę pamięci. Okazało się, że było na niej ponad 200 zdjęć, głównie mężczyzn pozujących ze złowionymi rybami, były tam także zdjęcia ze ślubu. Zdjęcia zostały zrobione w październiku 2011 r.

Kobieta postanowiła umieścić zdjęcia na swoim profilu na Facebooku z pytaniem: czy znacie tych ludzi. Nikt jednak nie odpowiedział na pytanie. W końcu postanowiła zwrócić się do mediów. W miniony wtorek o swojej historii opowiedziała w radiu, po czym zgłosił się mężczyzna, który rozpoznał się na zdjęciach i wiedział, do kogo należy aparat. Jak relacjonował portal Cbc.ca, właściciel stracił swój sprzęt osiem miesięcy temu, pomagając koledze podebrać rybę niedaleko Craven - aparat wypadł mu z kieszeni.

Karta pamięci ma wrócić do autora zdjęć. Marki sprzętu, który okazał się odporny na osiem miesięcy przebywania w wodzie - nie podano.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kormoran z aparatem fotograficznym na szyi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.